.

.

50 Јарди Grosgrain Лента Лето Овошје Скратува Печатени Grosgrain Панделки сладолед на Плажа Лимон Лубеницата Декоративна Лента за DIY Венци Занаети Партија, 3/8 Инчи x 5 Метри, 10

50 Јарди Grosgrain Лента Лето Овошје Скратува Печатени Grosgrain Панделки сладолед на Плажа Лимон Лубеницата

DEN 311.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Целосната на летото атмосфера : овие декоративни grosgrain панделки се одликуваат со различни бои и летни тематските модели, вклучувајќи лето овошјето како што се лубеница, лимон и повеќе, како и фламинго, зелени лисја, сладолед, плажа, итн., тие се полни на летото атмосфера, ви даде кул чувство и се погодни за правење видови на летната сезона занаети.Широк опсег на usages : овие лето модел печатени алатници можат да се применат за изработка на јазли за коса додатоци, или декорирање заштитна случаи, headbands, ѕид, за подарок пакување, разгледница одлуки, изработката, обидете се да се даде целосна претстава на вашиот прекрасен имагинација и креативност.Доволна должина на трим : ќе добиете 10 ролни лето тематските панделки со различни модели, секој се тркалаат мерки за 0.39 инчен широк и 5 метри долг, вкупно 50 метри за 10 ролни; Можете да ги намали овие панделки во посакуваната должина според сопствените потреби, и да се направи лакови, цвет или други форми за да се постигне својата декоративна намена.Поканите пријатели да DIY : со доволно DIY завиткување панделки, можете да ги поканите вашите пријатели или семејството да уживаат во пријатен рачно изработени време, изберете различни дизајни на панделки да ја завршат својата уметност проекти, да ја подобрат вашиот рачно изработени способност и да се добие чувство на постигнувања во процесот.Парична казна изработка : лето овошје фламинго печатени панделки се направени на квалитетот полиестер влакна, заврши со исклучителна изработка, украсени со јасни и шарени дезени, тие се, исто така, навремено отпорни и перат, без намалување и не бледнее, не е лесно да се пробие и трајни производи за долго lasing употреба.Убави подароци : Можете да го користите сладолед на плажа лимон декоративни завиткување лента за да се направи некои деликатна ракотворби како идеален подарок за вашите пријатели, роднини, колеги, соучениците и на соседите за Денот на Вљубените, Божик, Нова Година, за роденден итн., да ја покажете вашата љубов и грижа.Украсете го вашиот летен : Овие grosgrain панделки заврши со светли бои и живописни модели ќе биде идеален избор за украсување и подршка за вашиот летен одмор, тие ќе додадете весели допир да вашиот летен тематските партии или дома, и исто така можете да ги користите за роденден или од свадба, за да уживате во летната сценографијата овие панделки донесе.Карактеристики : Материјал : полиестер влакна Боја : како на сликата покажува Големина : прибл. 0.39 инчен широк, 5 метри долг секој тркалаат Пакетот вклучува : 10 Ролни лето тематските панделки Белешки : дозволете малку грешка на големината поради прирачник за мерење.Бојата може да постои малку разлика поради различни прикази.Ликвидација на ризик може да постои, ве молиме да ги задржи подалеку од мали деца.Зборови печатени на нашите производи не се како трговски марки, само за декорирање, и нашата трговска марка е Syhood.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата