.

.

AMLESO Уметник Акварел Четки Мека Професионални Детали Сликарска Четка за Полнење Сликарство Материјали Боја Четки Сет за Акварел Тело Сликарство Деца Возрасни

AMLESO Уметник Акварел Четки Мека Професионални Детали Сликарска Четка за Полнење Сликарство Материјали Боја

DEN 1776.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Издржливи четки, тоа нема да се олабави или распадне, анти- ' рѓа ferrules, и цврсти рачки.Погоден за уметници, професионалци, хобисти, возрасни, деца и така натаму.Направени од најлон коса и дрвена рачка, добра боја задржување и лесно да се чисти, врвен квалитет се наслика четки.Долга рачка која е лесно да се одржи, погоден за минијатури, украси, фигурини или лик, слика, итн.Совршен за повеќето видови на бои како што се акрил, маслени бои, акварел бои, ткаенина боја, gouache сликарство нокти, телото сликарство и се соочуваат со боја.Опис : - Направени од најлон коса и дрвена рачка, добра боја задржување и лесно да се чисти, врвен квалитет се наслика четки - Трајни четки, тоа нема да се олабави или распадне, анти- ' рѓа ferrules, и цврсти рачки - Долга рачка која е лесно да се одржи, погоден за минијатури, украси, фигурини или карактер сликарство, итн - Совршени за повеќето видови на бои како што се акрил, маслени бои, акварел бои, ткаенина боја, gouache сликарство нокти, телото сликарство и се соочуваат со боја - Погоден за уметници, работници, хобисти, возрасни, деца и така on Specification : - Материјал : Дрво - Size : Прибл. - Вкупна должина : 16.4-18.8 cm/6.46×7.40 инчен - Бруто ширина : 0.2-1.2 см/0.08×0.47 инчен - Коса должина : 0.9-1.7 cm/0.35×0.67 inch Package Вклучува : 10 Парчиња Боја Четки : Боја може да биде малку поинаков поради бојата калибрација на секој поединец да го следи.Ве молиме оставете малку мерење на отстапување се должи на рачно мерење.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата