.

.

JOCMOON Боја Четки Сет,27Pcs Најлон Коса, Четки за на доградба на Акрилни Сликарство,Акварел Сликарство,Ткаенина Боја,Нафта и Gouache Уметник Професионални Проекти

JOCMOON Боја Четки Сет,27Pcs Најлон Коса, Четки за на доградба на Акрилни Сликарство,Акварел Сликарство,Ткаенина

DEN 167.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Сите ЦЕЛИТЕ БОЈА ЧЕТКИ СЕТ : мулти-целите четки се идеални за акварел, масло, gouache, акрилна слика, тело бои, ноктите бои, се соочуваат со сликарството, минијатурна, модел, керамички, занает уметност, сликарство, итн.ОВА АКРИЛИК УМЕТНИК БОЈА ЧЕТКИ СЕТ СОДРЖИ 11 ГОЛЕМИНИ : #12 *1,#10 *3, #10 *3,#8 *3,# 8 *2,#6 *2,# 4 *3,#4 *2,#3/0 *3,#2 *3,#1/2 *2,должината се 7-8 инчи(17.5-21 cm).ОДЛИЧНА ИЗРАБОТКА : Трајни четки,силна бакар ferrules, здрав дрвени рачки и атрактивно пакување.4 палета нож како слободен додатоци за подобра слика работа.Професионални производители се направи.ЛЕСНО ОДРЖУВАЊЕ : Тоа е многу погодно да се исчисти ги со топла вода и сапуница преструктуирање на четка совети.Воздух-сува четки и да ги чува во сметководствената сад во врвот-врвот позиција за долго време на употреба.ПРЕКРАСНО СЛИКАРСТВО МАТЕРИЈАЛИ : Добра идеја како подароци за почетници, деца и уметници или лична употреба.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата