.

.

1017 Кореја Jayone корејски Мека Тофу сирење Супа Леќата Морска храна Вкус Чорба Супа Soondubu Jjigae 자연 해물순두부찌개, 1.58 оз,Jayone, вкупно 4 одделение

1017 Кореја Jayone корејски Мека Тофу сирење Супа Леќата Морска храна Вкус Чорба Супа Soondubu Jjigae 자연 해물순두부찌개,

DEN 623.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Kimchi Soondubu Jjigae (Меки Тофу Чорба) на Овој затоплување и пријатна jjigae (корејски чорба) е направен со екстра мек тофу (soondubu), ретко на парчиња месо, kimchi и anchovy супа.Sundubu-jjigae или меки тофу чорба е jjigae во кореја кујна.Soondubu Jigae, или меки тофу чорба, е еден од најпопуларните и препознатлив зачинета корејски чорби.Бројот на Елементи : 4.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата