.

.

Отпор Бендови за Жените, Вежбање Јамка Бендови во Собата за Пилатес, Јога, која се Протега, Фитнес, Еластична Нога Бенд и Тренингот Бендови во Собата за Задник и Нозе

Отпор Бендови за Жените, Вежбање Јамка Бендови во Собата за Пилатес, Јога, која се Протега, Фитнес, Еластична

DEN 359.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

100% латекс. 【4 Отпор Бендови】најдобра вежба бендови се совршени за помагање во P90x, Cross Fit, Јога, Лудило, Пилатес, Жешка Јога, и Плажа Тело вежбање.Детални тренингот опфатени програми со секоја набавка може да помогне да се реши проблемот на телото форма, која може да го издигне на колкот и менување на нозе, форма убава фигура и ублажување на притисокот и замор ефикасно. 【 4 Отпор Ниво】Сет од 4 отпор нивоа вклучени (Медиум, Тешки, X-Тешка, XX-Тешка).Ние се разликуваат во сила на секоја ткаенина за промена на отпор, со решавање на проблемот на премногу мала големина на други тешки отпор бендови.Ниско ниво на колкот бенд отпор циклуси може да се загрее целото тело, на високо ниво, екстра тешки плен отпор бендови може да го активирате вашиот glutes, нозете, и други мускулна група.Овие различни нивоа ќе се обезбеди сите вашиот вежба цели се исполнети. 【Безбедно, Трајни и Удобно】Отпор бендови за нозе и задник се направени на премиум природен латекс, која е мека, компактни, и кожата-пријателски, имаат силна отпорност на абење и совршен еластичноста и нема да се лизга или навивам кога се користи; секогаш во добра форма по долго време користење на својата добра цврстина.На мека и дише ткаенина ќе ви донесе поголема удобност. 【Лесни & Преносни】Нашиот отпор бенд е лесен, доаѓа со мрежа торба, тоа е лесно да се носат и не заземаат многу простор.Пренослив дизајн вежба бенд ви овозможува да вежбаат било каде, како што е дом, салата, канцеларија, хотел, плажа и патување и така натаму.Тие се вклопуваат и за почетници да се професионалци.Дефинитивно најмногу значајно Божиќ, роденденот, или специјални прилики подароци за вас, вашето семејство и пријатели!. 【По-Продажбата на Услугата】-Вашето задоволство е наша цел.Ние секогаш ќе обезбеди супериорни производи и одлично пред и по-услуга.Ако не сте задоволни со нашата отпор бендови, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе направиме се што друго што е потребно за да бидете среќни.За Сега Без Ризик. 4 Отпор Ниво : Сина: 10-15 LB, Средни Жолта:15-20 LB, Тешки Црвени: 25-30 LB, X-Тешка Црна: 30-40 LB, XX-Heavy If вие не имаат време да одат во теретана, Вашиот Избор Отпор Бендови се едноставни и ефективни фикс за тоа прашање, тоа може да ви овозможи да се добие голема целото тело тренингот насекаде.Отпор бендови се лесни и лесно пренослив.Можете да скривам ги во вашиот куфер кога патуваат и да ги користите за да се добие добар тренингот право во вашата хотелска соба.Без разлика дали работат надвор од дома, во хотелска соба, па дури и во канцеларијата, секогаш можете да добиете добар тренингот, без наоѓање изговори.Отпор бендови кои не само за почетници, и тие не се само за дами.Отпорност на бендовите кои се добри за напредни фитнес ентузијасти исто толку добри како тие се за почетници.Тие се добри за мажи, исто како што тие се добри за жените.Ако сте почетник, почнете со светлината на отпор, ако сте спортист или bodybuilder користат повеќе тешки-должност отпор бендови, тоа е толку едноставно.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата