.

.

Oscilloscope Сонда BNC Сонда висока Сигурност Практичен Додаток за oscilloscope

Oscilloscope Сонда BNC Сонда висока Сигурност Практичен Додаток за oscilloscope

DEN 218.16

Залиха
Достапно за вашата нарачка

На oscilloscope сонда има BNC главата што е погоден за повеќето BNC oscilloscopes.На слабеењето го оценувате оваа oscilloscope истрагата е 1 X/10Х, лесен за инсталација и лесен за употреба.Инсталацијата е безбеден и лесен за користење, па вие не мора да се грижите за исклучувањето на клипот.Надоместокот capacitance може да се прилагоди и висок квалитет на земјата клипот е многу силна и не е лесно да се исклучи.Стабилни перформанси и висока сигурност, тоа е практично додаток за oscilloscope.Функција : 1. На oscilloscope сонда има BNC главата што е погоден за повеќето BNC oscilloscopes.2. Инсталацијата е безбеден и лесен за користење, па вие не мора да се грижите за исклучувањето на клипот.3. На слабеењето го оценувате оваа oscilloscope истрагата е 1 X/10Х, лесен за инсталација и лесен за употреба.4. Надоместокот capacitance може да се прилагоди и висок квалитет на земјата клипот е многу силна и не е лесно да се исклучи.5. Стабилни перформанси и висока сигурност, тоа е практично додаток за oscilloscope.Спецификации : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Oscilloscope Probe Model : P2200 (ЕУ Стандард)Слабеењето го Оценувате : 1 X/10 X Switching Rising Време :

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата