.

.

BNC Сонда Стабилни Перформанси Oscilloscope Делови Oscilloscope Сонда 1X/10X Слабеењето Практичен Додаток за oscilloscope

BNC Сонда Стабилни Перформанси Oscilloscope Делови Oscilloscope Сонда 1X/10X Слабеењето Практичен Додаток за

DEN 1036.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Стабилни перформанси и висока сигурност, тоа е практично додаток за oscilloscope.Инсталацијата е безбеден и лесен за користење, па вие не мора да се грижите за исклучувањето на клипот.На oscilloscope сонда има BNC главата што е погоден за повеќето BNC oscilloscopes.Надоместокот capacitance може да се прилагоди и висок квалитет на земјата клипот е многу силна и не е лесно да се исклучи.На слабеењето го оценувате оваа oscilloscope истрагата е 1 X/10Х, лесен за инсталација и лесен за употреба.Функција : 1. На oscilloscope сонда има BNC главата што е погоден за повеќето BNC oscilloscopes.2. Инсталацијата е безбеден и лесен за користење, па вие не мора да се грижите за исклучувањето на клипот.3. На слабеењето го оценувате оваа oscilloscope истрагата е 1 X/10Х, лесен за инсталација и лесен за употреба.4. Надоместокот capacitance може да се прилагоди и висок квалитет на земјата клипот е многу силна и не е лесно да се исклучи.5. Стабилни перформанси и висока сигурност, тоа е практично додаток за oscilloscope.Спецификации : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Oscilloscope Probe Model : P2200 (ЕУ Стандард)Слабеењето го Оценувате : 1 X/10 X Switching Rising Време :

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата