.

.

Дерби Ден | Коњ Тркачки Игра на Табла | Семејството и Возрасни Игра Голема Партии и Ниско-Удели Коцкање | Вклучува Игра Табла, Шпил Карти, Пар на Генерал и Хартија Вал?

Дерби Ден | Коњ Тркачки Игра на Табла | Семејството и Возрасни Игра Голема Партии и Ниско-Удели Коцкање | Вклучува

DEN 2011.20

Залиха
Достапно за вашата нарачка

ДЕРБИ ДЕН : Однесе дома возбудата на патеката со Дерби Ден Коњ Тркачки играта од Brybelly.Се справи надвор карти за играње да се подели акции на 12 коњи.Се тркалаат на коцки за да испратите коњчиња кон целната линија.Тогаш се соберат вашите споделување на неостварлив лото!.ДЕРБИ ДЕН : Однесе дома возбудата на патеката со Дерби Ден Коњ Тркачки играта од Brybelly.Се справи надвор карти за играње да се подели акции на 12 коњи.Се тркалаат на коцки за да испратите коњчиња кон целната линија.Тогаш се соберат вашите споделување на неостварлив лото!. 12-КОЊ ПЕСНА : Постојат 12 Коњи на патеката и ќе може да игра на класичната игра со 2-6 играчи или ги користат алтернативни правила да има и до 12+ играчи по игра!.СОПСТВЕНИ ВАЛУТИ се ВКЛУЧЕНИ : Вклучува премија хартија валута, украсена со историски коњ легенди како Секретаријат и Seabiscuit, поделени во апоени од $5 за $100. Ние ви препорачуваме поделба на сметките рамномерно помеѓу играчите на почетокот на секој натпревар и да го оставите ова целосно зависи од вас и големината на вашата страна.ОНА ШТО Е НА АКЦИЈА?Пакувањето вклучува играта одбор, шпил на карти, валута, коцки, и инструкции, кои вклучуваат сѐ и алтернативна rulesets.Не се заинтересирани во игра пари?Играта одборот вклучува нула линии со предложените вистински валута понудите.СПОРТ НА КРАЛЕВИТЕ : Оваа игра го прави совршен подарок за секој коњ тркачки, ентузијаст, семејство игра ноќ, или коцкање и казино игра фан.Кога Тројна Круна е надвор од сезона, забава не мора да се запре!.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата