.

.

WSYL Симулатор Породување Демонстрација Модели, Породување Модел за Нега Медицинска Обука, Manikin Obstetric Труд и Midwifery Обука на Симулатор

WSYL Симулатор Породување Демонстрација Модели, Породување Модел за Нега Медицинска Обука, Manikin Obstetric

DEN 835.20

Залиха
Достапно за вашата нарачка

✔ На карлицата е со иста големина како вистински карлицата, со големи анатомски обележја и една рака подготвени карличен преглед.Целосната модел покажува сите заеднички женски породување методи. ✔ Стандард фетусот, фетусот е мазна и мека, да го признае вратата и практика феталниот шеф борба.Фетусот во суштина сте многу флексибилни, и со промена на позицијата на фетусот, различни нормални и абнормални феталниот позиции да бидат прикажани. ✔ Овој модел користи полимер силикони и ПВЦ материјали, тие имаат супер симулација чувствуваат, мека текстура и реални допир. ✔ Како човечкото тело, тоа поминува низ ликот структура, висока симулација и движење структура.Разни модели можат да се прикажат различни нормални и абнормални сцени за лесно прегледување и настава. ✔ Ќе може да го повтори обуката се додека не се целосно да го совладате овој медицински вештина.Овој медицински модел е многу погодна за обука и настава се бара од страна на болниците, медицински училишта, истражувачки центри, итн.Напредни Midwifery Обука Модел Симулатор Породување Демонстрација Модели Акушерство и Гинекологија Испорака Породилно Manikin за Гинекологија Наставата, Медицински Плодноста Образование и Study Features : ■ Целосен сет на модели за да се покажат сите стандардни раѓање постапки.■ На карличен празнина е во согласност со вистинската големина на : не се главните анатомски знаци и рачно исцртани контури на карличен шуплина.■ Стандард фетусот, фетусот е мазна и мека, discernible cardia, и пракса феталниот главата вшмукување.■ Флексибилни феталниот зглобовите.Ја покажат повеќе нормални и абнормални феталниот родените деца со промена на фетална позиција.Совршен анатомски модел и birthing симулатор за да го учат и практикуваат дијагностички и терапевтски манипулација пред и за време на childbirth This човечки раѓање модел карактеристики женски карлицата со покриени стомак празнина, отстранлив vulva и fetus An анатомски точни и реални модел на човекови birth Specifications : Име : Напредни midwifery обука model Scope на примена : за Настава, Демонстрација, Лекар-пациент Комуникација etc Package Содржина : 1 x Напредни midwifery обука model Notice : Ако имате било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт.Ние сме многу среќни да ви овозможи со најдобра услуга!.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата