.

.

Земјата е Најдобро Органски Сусам Улични Деца Овошје Јогурт Пијалак, Праски, Банани, 4.2 Оз (Пакување од 12)

Земјата е Најдобро Органски Сусам Улични Деца Овошје Јогурт Пијалак, Праски, Банани, 4.2 Оз (Пакување од 12)

DEN 383.04

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Целосна парче овошје.Одличен извор на калциум и витамини Ц служи во рок од 24 часа од отворањето.Направени со банани, праски, и јогурт Содржи целосна парче овошје Одличен извор на Витамин Ц, Витамин Д и калциум USDA сертифицирани органски Без вештачки бои, без вештачки вкусови, и без конзерванси.Опис на производот Земјата Најдобри Органски Сусам Улица Овошје Јогурт Пијалаци се хранлив оброк направен од органско овошје и вистински органски јогурт.Тие се специјално формулиран за да се задоволат нутритивните потреби на години и одличен извор на калциум и антиоксиданс Витамин C и D. Секоја служат дава една целосна парче овошје без ладење е потребно.Земјата е Најдобро Сусам Улица Оброк се прстот-friendly грицки направени за on-the-go munching.Тие се лесни да се справи со, складирање и патување со зафатен семејствата во потрага по хранливи придонеси кои вкус голема.Земјата е Најдобро е посветена на негувањето на здрави навики за деца со обезбедување на забава, лесен, храна со супериорен во однос на исхраната.Секој објект во Земјината Најдобри Сусам Улица линија е наменета за да се исполнат години' посебни нутритивни потреби, како што е препорачано од страна на исхрана и детска експерти од Земјата е Најдобро Медицински Советодавен Одбор.Содржи одличен извор на железо, цинк и шест Б витамини, нашите вкусни breakfasts, оброци и ужинки се направи здрава исхрана забава во текот на денот.Земјата е Најдобро Сусам Улица е дел од Сусам Работилница е повеќеслојна Здрави Навики за Живот иницијатива наменета за да започнете со деца надвор со поздрава исхрана рано во животот.Земјата е Најдобро Органска Храна Органска храна нудат безброј здравиот начин на бенефиции за вас, за вашите деца и на светот околу нас.Со Hain Небесните Група семејството на органски брендови и Земјата е Најдобро можете да бидете сигурни дека ќе се даваат на вашето семејство највисок квалитет на органска храна.Земјата е Најдобро За Бебиња Од ден ќе се родат, децата брзо се менува и расте.И така направи нивната храна желби.Тоа е причината зошто Земјата е Најдобро нуди широк спектар на формули, житарици, jarred храна мешаници и сокови за да се обезбеди вашето бебе добива исправна и чиста исхрана им треба.Земјата е Најдобар Пијалак Праски, Банани, 4.2-Унца е хранлив оброк од органско овошје и вистински органски јогурт направени без потенцијално штетни хормони, антибиотици или пестициди.Земјата е Најдобро пијалаци се специјално формулиран за да се задоволат нутритивните потреби на години со одличен извор на Калциум, антиоксиданс Витамин Ц и Витамин D. Секоја служат дава една целосна парче овошје, без ладење потребни*.Достапни во удобен 4.2 оз squeezable еден служат торбичка. • USDA Органски Сертифицирани • Одличен Извор на Витамин Ц s Најдобри Органски Сусам Улица Јогурт Пијалаци обезбеди вкусни вкус и се одличен извор на калциум и витамини Ц и Д за одгледување години.Нашите пијалаци се направени со вистински јогурт и овошје пире за ужинка тоа е исто како исправна, како што е вкусна.Спакуван во BPA-free resealable пошта, Метали Најдобри пијалаци се совршени за on-the-go snacking.Наменет за деца од 2 години и постари.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата