.

.

Никне Органска Храна за бебиња, Фаза 3 Пошта, Корен Зеленчук & Говедско месо, Крем Зеленчук & Пилешко, Градина Зеленчук & Турција Различни Пакет, 4 Мл Purees (Пакување од 18

Никне Органска Храна за бебиња, Фаза 3 Пошта, Корен Зеленчук & Говедско месо, Крем Зеленчук & Пилешко, Градина

DEN 815.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

БЕБЕ-ОДОБРЕН : Никне Фаза 3 Бебешка Храна Purees понуда вкусна комбинација на органско овошје, зеленчук и месо дека дури и pickiest јадачи ќе љубов; за бебиња и мали деца 8+ месеци.ЧИСТА СОСТОЈКИ : Никне Фаза 3 Бебешка Храна Пошта се сите USDA сертифицирани органски и не-ГМО; тие не содржи никакви адитиви, спојници, концентрати или нешто вештачко.ХРАНА БОГАТА со : Нуди низа на здрави состојки, нашата храна за бебиња рецепти вклучите 3-4г на протеини сите наши бебе и деца храна се направени од најчистите состојки и служи во BPA-free пакување.ПОВЕЌЕ ЗА ЉУБОВ : Обидете се Никне е целосна линија на органската фаза 2 фаза и 3 бебешка храна пошта, бебе снек puffs, фаза 4 деца пошта, деца закуски и деца оброци.Целата Храна.Не Се Концентрира.Не-ГМО.Без Конзерванси.Никне Фаза 3 Органската Бебешка Храна карактеристики целина, органски зеленчук и овошје во комбинација со пасишта-воскресна месо извори од U. S. Семејни фарми и ко-оп на Австралиската фарми.Добар извор на протеини и влакна, Никне Фаза 3 purees понуда комплексни комбинации идеален за бебиња од 8 месеци и постари кои се развива вкус параметри, обидувајќи се нови текстури и учење да се само-feed.Направи само со USDA Сертифицирани органски и Не-ГМО состојки, Никне е корен зеленчук apple со говедско месо органската Бебешка Храна не содржи концентрати, конзерванси, адитиви, или нешто вештачко, па вашето бебе добива најчистите храна е можно!Никне Органската Фаза 3 месо протеини purees функција целина, органски зеленчук и Слободно-Спектар, Пилешко, Турција или Пасиште-Воскресна Месо, без антибиотици или раст промовирање на хормони.Позадината на нашите Фаза 3 месо пошта покаже каде месо беше извори од U. S. семејни фарми.Нашите Фаза 3 месо purees обезбеди добар извор на протеини и влакна и нудат комплексни комбинации идеален за бебиња од 8 месеци и постари кои се развива вкус параметри, обидувајќи се нови текстури и учење да се само-feed.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата