.

.

3M Солиден Удобност Половина Facepiece Обновливи Респираторните 6501, Кул Проток Вентил, Силикони, Заварување, Пескарење, Чистење, Мелење, Собранието, Машински Операции, М?

3M Солиден Удобност Половина Facepiece Обновливи Респираторните 6501, Кул Проток Вентил, Силикони, Заварување,

DEN 827.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

ЕЛАСТИЧНИ ТЕКСТУРА СИЛИКОНИ FACESEAL : Помага да се обезбеди удобност, издржливост и стабилност со мека, но цврст печат.Ја задржува својата форма, дури и во топли услови на работа.КОМЕРЦИЈАЛЕН КУЛ ПРОТОК на ВЕНТИЛ : Помага во намалување на топлина и влага.На exhalation вентил маска ви помага директни издишува здив и влага надолу за да се намали fogging на eyewear и пескарење и заварување штитови.НИЗОК ПРОФИЛ : Половина facepiece дизајн нуди пошироко поле на гледање и подобра компатибилност со заварување и мелење штитови.ПРИЛАГОДЛИВ : 4 точка главата подигнат собранието нуди подобрени се вклопуваат и удобност.За индустриска/професионална употреба.Не за потрошувачите продажба или користење.На 3 M Солиден Удобност 6500 Серија Половина Facepiece Обновливи Респираторните е дизајнирана да помогне во промоцијата на удобност, издржливост и стабилност со цврста, лесно текстура силикони faceseal и силни телото изградба.На 3 M Солиден Удобност 6500 Серија Половина Facepiece Обновливи Респираторните е дизајнирана да помогне во промоцијата на удобност, издржливост и стабилност со цврста, лесно текстура силикони faceseal и силни телото изградба.На 3 M 6500 Серија е компатибилен со широк спектар на 3 M респираторните касети и филтри за да се направи NIOSH-одобрени респираторните и помогне да се заштитат вашиот работна сила од одделни particulates, гасови и vapors.Кога се користи со 3 M респираторните филтри и касети, ова респираторните може да помогне да се обезбеди респираторна заштита на концентрации до десет пати OSHA Дозволена Exposure Limit (PEL).На 3 M Респираторните Избор Упатство може да се користи за да ви помогне да изберете соодветна respirators, касети, и филтри за вашата работна околина.Промена на вашите вработени 3 M particulate филтри во секое време тие се нечисти, оштетени, или тешко да дишат преку.За гас/пареа касети, користете 3 M Услуга Живот софтвер, да развие кертриџ changeout распоред.На 3 M Солиден Удобност 6500 Серија Половина Facepiece Обновливи Респираторните помага да се обезбеди респираторна заштита во груби, валкани средини против воздушни загадувачи кога се користи со одобрени 3 M касети и филтри.Оваа facepiece е дизајнирана да помогне во промоцијата на удобност, издржливост и стабилност со цврста, лесно текстура силикони faceseal и силни телото изградба.Тоа е солиден доволно да го издржат долго време и екстремни услови.На цврст силикон faceseal нуди проширена facepiece живот, дури и по својот облик во високо-топлина средини.На facepiece нуди бројни други удобност карактеристики.Две иновативниот дизајн карактеристики се изградени во : посебен вентил маска што помага да се насочи издишува здив и влага надолу и 3 M е заштитен Кул Проток Вентил кој помага да се направи полесно дишење со намалување на топлина и влага.Направени за да ги собере безбедно и удобно на главата, facepiece доаѓа со прилагодливи главата подигнат собранието кој долго-траен полиестер/spandex ремени дека водат и во согласност со индивидуалните кој носи на респираторните.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата