.

.

Kyocera Напредни Керамика Дијамант Тркала Нож Острилка за Керамички и Челични Ножеви

Kyocera Напредни Керамика Дијамант Тркала Нож Острилка за Керамички и Челични Ножеви

DEN 560.16

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Издржливи #1000 ронки дијамант острат тркала.Едноставен дизајн за лесно ракување.Sharpens и метал и керамички ножеви.Лесен за чистење на : празна содржина, исплакнете со вода и се суши.Електрични Дијамант Тркала Нож Острилка за двете Kyocera керамички или челични ножеви [DS-38].Електрични Sonic Бран Острилка за различни сечење алатки [СС-30].Прирачник Дијамант Тркала Нож Острилка за двете Kyocera керамички или челични ножеви [RSD-01].Челик Нож Острилка за челични ножеви [RSN-20 BK].Керамички Острат Прачки за челични ножеви [центар за социјална работа-12-Б.К и ЦЕНТРИТЕ за социјална работа-18-Б.К].Супер-ефикасен, лесен за употреба нож острилка кој е издржлив дијамант тркала кои ќе се освежи ја острината на челични ножеви и Kyocera керамички нож.На #1000 ронки дијамант воланот е силата на нож острилка, обезбедувајќи одлична отпорност на абење и конзистентни резултати во секое време.Оваа острилка може да се користи на керамички или метал ножеви.Care & употреба : се одржи на острилка на рамна ниво површина-стави го ножот во слотот и лесно се повлече наназад само неколку пати за најдобри резултати-исплакнете темелно по секоја употреба.Забелешка : за користење на serrated ножеви.Kyocera ножеви беа наменети за директно сечење и dicing на овошје, зеленчук, и boneless месо.Челични ножеви треба да се користи за да се намали тешко, замрзнати или тешки кора вид овошје, бидејќи на сила и flex потребни за да ги намали.Напредна керамички нож е толку тешко дека тоа не е флексибилен, но овој ритам карактеристичен е она што му дава на сечилото својата долга-трајни острина.За ваша погодност, ние нудиме дома sharpeners со дијамант тркала, за одржување на оваа ултра-остри сечење на работ.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата