.

.

SDLAJOLLA Нога Форма Пенкалата, Ефективна Нога Обликувањето Корекција Ремени Нога Форма Пенкалата за Деца, Возрасни

SDLAJOLLA Нога Форма Пенкалата, Ефективна Нога Обликувањето Корекција Ремени Нога Форма Пенкалата за Деца,

DEN 1824.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Луѓето често се жалат на коленото или глуждот нелагодност како резултат на ова екстремитет деформитет.Некои луѓе се пречи од страна на место на свои нозе и дури и не сфаќаат опасност што се наоѓа напред за многу од нив.Точно Нога Облик : Fix varus деформитет околу коленото од нејзините структурни отстапување на нормална коска усогласување.Подобрување на функционирањето на : Соодветна екстремитет усогласување влијае на целото тело во позитивен начин.Мускулите и тетивите се протега по должината на нивните наменети траекторија, оптимизирање на нивната ефикасност.Назад во Нормала : На лигаментите, кој се одржи на зглобовите заедно, не искуство да предизвикаат стрес.Anecdotally, високи перформанси спортисти со bowleg поврзани со болка во коленото беа во можност да се враќа на спортови на повисоко ниво на функционалност и ефикасност.Спречување на Идните Хирургија : Иако колено замена дава добар резултат, тоа е, секако, не е толку важна како мајчин коленото.Нога Форма Пенкалата може да биде решенија за да се избегне колено замена.Карактеристики : 1 .Подобрување на функционирањето на : Соодветна екстремитет усогласување влијае на целото тело во позитивен начин.Мускулите и тетивите се протега по должината на нивните наменети траекторија, оптимизирање на нивната ефикасност.2 .Спречување на Идните Хирургија : Иако колено замена дава добар резултат, тоа е, секако, не е толку важна како мајчин коленото.Нога Форма Пенкалата може да биде решенија за да се избегне колено замена.3 .Луѓето често се жалат на коленото или глуждот нелагодност како резултат на ова екстремитет деформитет.Некои луѓе се пречи од страна на место на свои нозе и дури и не сфаќаат опасност што се наоѓа напред за многу од нив.Ова Нога Форма Пенкалата е добар решенија.4 .Точно Нога Облик : Fix varus деформитет околу коленото од нејзините структурни отстапување на нормална коска усогласување.Напомена : 1. Вистинската боја може да биде малку поинаков од сликата, поради различни следи и светлосен ефект.Ве молиме овозможи 1-3cm отстапување се должи на рачно мерење.2. Објекти може да имаат Логото, ако сакате да знаете, ве молиме контактирајте со нас.Ако умот, ве молиме да не понуда.Спецификација : Материјал : ПЕТ полиестер влакна + полимер fiber Size : М-2 XL(M за деца)Големина : Теле обемот Средината на нога обемот Бедрото обемот Погоден weight M : 33cm-38cm 35cm-40cm 40cm-47cm 12-25kg L : 35cm-40cm 40cm-47cm 47cm-56cm 25-40kg XL : 40cm-47cm 47cm-56cm 56cm-65cm 40-60kg2 XL : 47cm-52cm 56cm-65cm 65cm-74cm 60-80kg Size : Теле обемот Средината на нога обемот Бедрото обемот Погоден weight M : 33cm-38cm 35cm-40cm 40cm-47cm 12-25kg L : 35cm-40cm 40cm-47cm 47cm-56cm 25-40kg XL : 40cm-47cm 47cm-56cm 56cm-65cm 40-60kg2 XL : 47cm-52cm 56cm-65cm 65cm-74cm 60-80kg Included : 1 сет x Нога Форма Пенкалата.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата