.

.

Помине Уметност Традиција Стил Помине Decals Waterslide Decals

Помине Уметност Традиција Стил Помине Decals Waterslide Decals

DEN 655.20

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Нокти Налепници - со неверојатни дизајни во избор на боја и големина.Многу Лесен за употреба, - Нема повеќе комплексни paining!Лесен за употреба.Waterslide Decals - Ова е интересен начин за лесно да ги красат вашите нокти!.Thesse налепници идеален за долги нокти.Ако имате кратки нокти нека тоа не ти се продавница за вас.Можете един намали на дизајни како и да е ви се допаѓа.UNSTRUCTIONS ВКЛУЧЕНИ - За апликација се однесуваат на инструкции на задната страна од пакет или подолу.Традиционалните руски украси ќе се направи вашите нокти на headturner.Thesse налепници идеален за долги нокти.Ако имате кратки нокти нека тоа не ти се продавница за вас.Можете един намали на дизајни како и да е ви се допаѓа.Waterslide Decals - Ова е интересен начин за лесно да ги красат вашите нокти!Налепници работи многу добро за некој со зафатен распоред или за оние од нас кои не се многу добро со цртање дизајни.Овие ќе потрае неколку минути да се применуваат, но сепак дизајн ќе изгледаат како насликани уметноста и се чувствуваат amooth на ноктите.Тие ќе останат на ноктите за неколку недели и ќе сакаат само да ги отстрани кога ќе полски почнува да се носат надвор.Забелешка : Некои дизајни се големи, но може да се кастри до саканата големина.Настава : Помине Уметност Вода Слајд Трансфери!Waterslide Decals!Не налепници или viny! 6 pack налепници за нокти од различни големини.Тие се погодни за било која големина на ноктите.Вклучува инструкции за употреба : 1. Наслика ноктите со јасна база палто или бела боја на вашиот избор 2. Се сече Ноктите Decal на големината 3. Се впие Помине Decal во вода за 15-20 секунди 4. Слајд дизајн поддршка од хартија и на нокти 5. Се применуваат врвот грб во 2-3 слоеви, внимателно сушење секој слој.Филмот со ликот на ноктите треба да биде целосно затворена од сите страни.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата