.

.

Kalolary 20Pcs Божиќ Полу Излечи Гел лак Ленти, Божиќ Помине Уметност полски Налепница Snowflower Целосна Заврши Гел лак Божиќ Помине Уметност Дизајн Налепници со Нокти Датот?

Kalolary 20Pcs Божиќ Полу Излечи Гел лак Ленти, Божиќ Помине Уметност полски Налепница Snowflower Целосна Заврши

DEN 167.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

【Божиќ Гел лак Лента Поставена】пакетот вклучува 20pcs божиќ гел за нокти налепници со 1 нокти датотека, 1 помине стап и 1 запечатување лента, кои го прават вашиот помине уметност декорација повеќе погодно.Голема исклучителна боја дизајн за вас да се избере и да се сподели со пријателите. 【Водоотпорен & Високо Квалитетен Материјал】Водоотпорен материјал, без оштетување на вашите нокти.Совршен за кршливи нокти, како што обезбедува бариера.Трае и до две недели кога целосно да се излечи со УВ/LED светилка.Нетоксичен, безбеден за употреба, и тоа нема да наштети на вашата прекрасна ноктите. 【Лесен за употреба】Полу излечи snowflower лак налепници се лесно да се стави на, датотека надолу, и излечи со УВ светлина.Можете да добиете салон за убавина-квалитет помине уметност во само неколку минути.Отстранување исто така е доста лесно, излупете ги исклучи од дрво стап или прсти. 【Ефикасна и непроблематична】3 чекори за да се лесно да се заврши нов лак стил, Stickup, Поднесување, и светлината лекување.Супер лесен и удобен.Бидејќи имаш Гел ноктите Комплет, не мора да потрошите два часа во ноктите продавница за да се направи тоа.Дури и вашите пријатели сте повикани одеднаш да присуствуваат на една партија заедно, сеуште можете да ја изберете ја вашата омилена боја за да одговара на вашиот фустан. 15 минути е доволно за да се заврши нова убава Гел Ноктите.Тоа е вашиот најдобар лак избор. 【Совршен Божиќ Подарок】Kalolary божиќ лак налепница за на доградба на акрилни нокти ќе биде најдобар божиќ подарок за вашите пријателки, вашата мајка, жена ти.Нокти налепници дизајни се совршени за дома помине DIY и професионални нокти салон.Голема за да се создаде вашиот уникатен прекрасна ноктите дизајни.Тоа е забавно да се diy помине уметност со вашето семејство или пријатели при собирање на семејството и партијата.Тоа е шарени, симпатична, и празник на духот и на фестивалот атмосфера за сите.Пакетот Вклучува : 1 x Божиќ Гел лак Налепница (20 Парчиња) 1 x Нокти Датотека 1 x Дрво Стапче 1 x Сребрена Запечатување Лента Како да го Користите : 1. Мазни ноктите со нокти датотека и чисти вашите нокти со памук влошки. 2. Одберете вистинската големина која одговара на вашите нокти, кора исклучување на заштитни филмови на Гел на Ноктите. 3. Место на ноктите нежно. 4. Користете мали дрвен стап да притиснете и израмните рабовите на ноктите. 5. Отстрани вишокот на Гел на Ноктите со нокти датотека. 6. Лек на гел ноктите под УВ/LED светло за 60 секунди да ги направи посилни и поцврсти и повеќе сјајни. (Според фактичката лекување ситуација, ако гел ноктите не се целосно да се излечи, лекување време може да биде продолжен за 60 секунди) 7. Мазни рабови со нокти датотека. 8. Завршена!Како Да Се Отстрани : 1.Користете дрвен стап да се укине гел ноктите обвива исклучување на вашите нокти. 2.Чистење на вашите нокти со памук влошки.Предупредување 1.Ве молиме комплет во филмот сад по употребата. 2.Ве молиме да го користите веднаш по отворите. 3.Ве молиме чувајте го подалеку од децата, и избегнувајте да јадете по грешка. 4.Не користите кога вашата кожа има намалување.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата