.

.

Растенијата Нокти Налепници Лист Помине Уметност Декорација Decals 7 Листови, DIY 3D самолепливи Ботаничкиот Цвет Јавор Лисја Овошје Маникир Шминка Додатоци Пролет за Ж

Растенијата Нокти Налепници Лист Помине Уметност Декорација Decals 7 Листови, DIY 3D самолепливи Ботаничкиот

DEN 143.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

ЕСЕН ТЕМАТСКИТЕ НАЛЕПНИЦИ - ќе добиете 7 листови од над 350 шема дизајни на есен 3 D помине уметност налепници.Моделите вклучуваат јавор лисја, овошје, цвеќиња и повеќе, со изобилство на избори за да ги задоволат вашите богата имагинација за нокти DIY.SAFE МАТЕРИЈАЛ - падот нокти налепници се изработени од еко-пријателски материјали кои нема да наштети на вашата кожа и нокти.Совршен за домашна употреба и ноктите салони.ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА - само-лепило дизајн го прави неа залепена на ноктите добро, само се користи tweezer или нож да лупам и се држи до вашите нокти.Нема потреба за прекумерна помошни алатки и времето на чекање.Овие НЕ се вода трансфер.ДОЛГОТРАЈНИ - Мали парчиња на нокти налепници се погодни за повеќето природни или лажни ноктите.Нашите нокти decals ќе трае дена доколку се користи правилно, според инструкциите.Да се направи налепница трае подолго, вие исто така може да се примени на врвот грб.НАЈДОБАР ПОДАРОК - Ова е најдобриот подарок за вашата сопруга, девојка, мајка или пријател.Помине уметност налепници може да се користи не само за помине уметност DIY дизајни, но исто така и за разни занает украси.Може да се користи како партија услуги, рекламирање материјали, награди, играчки, погоден за денот на Благодарноста, Божиќ и други весели фестивали.Тип : Налепници & Decals за Нокти & Благодарноста theme Material : paper Color : Како на сликата shows Package : Помине Уметност 3 D самолепливи Decals*7 Листови Функција-Погоден за забава со деца во ноктите DIY создавањето.-Тоа исто така може да се користи како украс за мобилен телефон случаи, паричници, честитки, огледала, ракотворби, итн.-Најдобриот подарок за вашата девојка.-Самолепливи, лесно за ракување.-Лесно removing Using Чекор за нокти sticker1.Чисти и се изедначи на површината на ноктите.2. Применуваат лак додека тоа се суши.3. Користете помош на пинцета или knifes да нежно се откине моделот од оригиналот на хартија.4. Стави на моделот на ноктите и притиснете за неколку секунди.5. Нанесете слој на транспарентен помине врвот грб.6. Сушење.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата