.

.

Џамбо Триаголен Mandrel Триаголник Wubbers Жица Свиткување Формирање Клешти

Џамбо Триаголен Mandrel Триаголник Wubbers Жица Свиткување Формирање Клешти

DEN 1558.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

На Wubbers Џамбо Триаголник Mandrels додадете уште два забава големини на Wubbers Триаголници колекција, со драматичен дизајн на вашиот накит парчиња.Најголемиот од Wubbers Триаголници, овие клешти се особено прилагодени за приврзоци и фокусна парчиња, но исто така може да се користи за да се создаде нараквици, earring компоненти, брошеви, или изјава парчиња.Специјално дизајниран да биде нежен дури и на најмалите на рацете, овие клешти веќе долго време се справува со удобно, пена опфаќа кои се лесни за контрола и кои нудат максимална контрола и видливост на вашата работа.Вкупна должина мерки 6-3/4".Поголем вилица мерки 20 мм, и помали вилица мерки за 16 mm.Номинална за употреба со 20 мерач мртвите мека лим или полесни и до 12 мерач мртвите мека жица.Одлично за Накит Поправка, Види Поправка, Metalsmiths, Рака Марки, Диск Секачи, Полирање Соединение, Buffers, Чекани, Пинцети, Mandrels, Anvils, Vises, и многу повеќе!Ви благодариме за гледа!.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата