.

.

Baomain Dh-670 DC 300v Volt Аналогни Панел Планината Метар Voltmeter

Baomain Dh-670 DC 300v Volt Аналогни Панел Планината Метар Voltmeter

DEN 215.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Модел : DH-670; Мерење на Напон Спектар : DC 0-300 V.На Точноста : Класа 2.5; Боја : Црна, Бела, Јасно.Метар Лице Големина : 70 x 58 x 12mm/ 2.7" x 2.3" x 0.5"(L*W*T).Нето Тежина : 71g.Пакет Содржина : 1 x Аналогни Voltmeter,Неколку Инсталирање на Делови.Мерки на тековната спектар на DC 0-300 V со точноста на Класа 2.5.Јасни и лесно да се прочита скала и копчето за фино подесување на бирање.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата