.

.

Дигитални Multimeter INFURIDER YF-37K 4000 Точки TRMS Авто-во Опсег Volt Amp Ohm Метар,Точни за AC DC Напон Тековната Отпор Капа Hz Диоди и Континуитет Тестер...

Дигитални Multimeter INFURIDER YF-37K 4000 Точки TRMS Авто-во Опсег Volt Amp Ohm Метар,Точни за AC DC Напон

DEN 359.28

Залиха
Достапно за вашата нарачка

????【Мултифункционален Multimeter】4000 точки авто-кои се движат true RMS дигитални multimeter може точно да се измери AC DC напон,AC DC струја,отпорност,capacitance,фреквенција,должност циклус,диоди и континуитет тест,итн.Безбедно и точно смена на голем број на автомобили и домаќинство електрични. ????【Лесен за Употреба】Оваа ammeter може да measure1.5 V/9 V батерија напонско voltmeter попрецизно.Доаѓаат со Податоци чекање;автоматско исклучување;заштита од преоптоварување на сите опсег;празна батерија индикација;притиснете"REL" ќе се покаже на релативната tesing,овој мулти-тестер направи вашата работа полесно и побрзо. ????【NCV&коишто се слушаат Индикација】На ohmmeter изграден во ѕвончето звук,поврзете се на тест води до две точки на колото може да се тестира.Не-контактирајте со напон, детекција со чувствителен сензор за откривање на AC напон,ѕвончето ќе [СВЕТЛИНА] и [BEEP] аларм за да ве потсетам и тоа може да се открие жица телевизија. ????【User-Friendly Дизајн】На voltmeter автоматски ќе се вклучи светлото во позадина и јасно покажува volt amp ohm вредност мерење.Вградена сонда носители и потпирачот се обезбеди сигурен и погодно место за вашата испроба и да ја смирите вашата рака слободно. ????【365-ДЕН ГАРАНЦИЈА】2*1.5 V(АА) батерија се вклучени.INFURIDER обезбеди живот по продажба на услуги, 100% загарантирана да ви ја купи оваа мала големина мулти-тестер на сигурност.Додади во Кошничка, го купат, за какви било проблеми со квалитетот се чувствуваат слободни да контакт.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата