.

.

Sinoblu D68 L54 28mm за да 34mm Страната Вратило Цевки, Флексибилна Двојно Дијафрагмата Спојка Еден Прирабница, Алуминиум Вратило Спојка за Серво Мотор, Stepper Мотор

Sinoblu D68 L54 28mm за да 34mm Страната Вратило Цевки, Флексибилна Двојно Дијафрагмата Спојка Еден Прирабница,

DEN 2095.20

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Материјал : Користење Авијација Алуминиум со отпорност на корозија Висока Цврстина, Висока Прецизност, Елоксирани Површински Третман, Силни и Издржливи.Вратило couplers тип на : слободен страната.Супер вртежен момент : Може да Апсорбираат Вибрациите, Соодветно Голем вртежен момент Пренос.Висока Цврстина,Трајни,и Одличен Одговор,Не е Лесно да се Олабават.Вибрации-амортизацијата : Флексибилни Диск Спојки Форумот Аголна, Радијална и Axial Вратило Поместување во Рамките Дефинирани се Движи.Дијафрагмата Dampens Шок и Torsional Вибрации во Вози Возот.Широк Спектар на Употреба : Флексибилни Спојки е Погодна да се Надомести Axial, Радијална и Аголна Преместувања и Потиснат Вибрации и вртежен момент Шокови за 3 D Печатач DIY Енкодер CNC Рутер Машина Серво Зачекори Мотор.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата