.

.

VEVOR 110V Комерцијални Мраз Создателот 110 КГ во 24 Часот со Вода Исцедете Пумпа 33LBS Складирање Нерѓосувачки Челик Комерцијални Мраз Машина 4x9 Мраз Фах LCD Контрола за Авто

VEVOR 110V Комерцијални Мраз Создателот 110 КГ во 24 Часот со Вода Исцедете Пумпа 33LBS Складирање Нерѓосувачки

DEN 1994.40

Залиха
Достапно за вашата нарачка

❄【ТЕШКИ НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК ПЛУС ABS ИЗГРАДБА 】- Изградена со долги-трајни нерѓосувачки челик, мраз машина има елегантни заврши и хигиенски.Сите што ви треба е смислено се предвидени.Потсети се исто така понудени кога мраз е полн. (Специфични за времетраење на ice cube е под влијание на температурата на околината.Самостојна мраз maker може да се инсталира лесно каде било во вашата домашна, провизии или ресторан. 9" (22 mm) cubical, што го прави совршен за мешани пијалаци и шишиња со мал отвор. Воздушно ладење мраз машина се потпира на циркулацијата на воздух за да прахосвам топлина, па затоа е потребно да се резервира одредено простор (5 инчен за референца )пред и после да се олесни топлина дисипација.Мраз Фах : 36 компјутери (4*9).❄【 МОЌЕН КОМПРЕСОР ЗА БРЗА И ЕФИКАСНА МРАЗ ОДЛУКИ 】-Опремен со моќен 251 W компресор, 110 LBS/24 ЧАСА капацитет комерцијални мраз создателот сфаќа удобен и ефикасен мраз одлуки искуство.Работи одлично за апликации вклучувајќи кафулиња, хотели и ресторани, барови, КТВ, супермаркети, пекари, ресторани, ладни пијалаци продавници, училишта и повеќе.Температурата на водата приливот треба да биде помеѓу 5°C (41°F) и 25°C (77°F) за правилно функционирање.Вкупната големина на мраз создателот е 19.Нерѓосувачки челик заврши во голема мера придонесува за својата издржливост, набитост и долговечност.Толку Згоден за да им помага на контрола мраз одлуки и набљудувачите можни дефекти. (15 кг) мраз капацитет за складирање за повеќе флексибилна примена. За да се спречи некоја внатрешна штета, тоа е многу важно да се задржи на ладење единици (како оваа) со исправени во текот на нивното патување.Ве молиме оставете го да стои исправено и надвор од кутијата за 24 ЧАСА пред приклучување во.Ве Молиме Имајте На Ум: 1.можете да контактирате со нас кога ќе се сретне со никакви проблеми, ние ќе ви послужи со сите наши срце.Високата температура ќе сериозно намалување на мраз производство.Доаѓа со вода филтер, само бидете сигурни дека секогаш има вода во близина на штекер вашиот апарат. Филтерот елемент мора да се отстрани пред да се користи филтер, и пакување филмот е растргнат од надвор, а потоа се затегнати. 2 инчен на дното задржи мраз создателот далеку од влага во земјата. Мраз машина не е погоден за употреба на отворено.Топлинска изолација функција спречува коцки мраз од топење за 5-7 часа.Тоа ќе работат повторно откако ќе се земе од мраз.Една година и 30-дена политика на враќање вети форма од нас.Пред првата употреба, чисти мразот машина и чувајте го во исправена позиција за 24 часа. ❄【ИНОВАТИВНИ BULIT-ВО СВЕТЛИНА ЗАДРЖИ МРАЗ КОЦКА СВЕЖ 】-Нано сина светлина и сува филтер да се задржи чиста и свежа мраз за вашиот дом или комерцијален бизнис. Мраз Машина бара континуирано водоснабдување со притисок на 0.Машина статусот е во реално време да се следат и авто-откривање функција ја открива работата проблеми кога машината ќе престане правење мраз. ❄【ДОАЃААТ СО ДОБРО ВНИМАТЕЛЕН ДОДАТОЦИ 】 мраз создателот доаѓа со целосен сет на додатоци, вклучувајќи и вода исцедете пумпа за брзо одвод на вода филтер за возврат вода од чешма во чиста вода , 2 мраз топки, снабдување со вода црево, снабдување со вода за полнач и одвод на вода црево.Ice Cube Големина : 0. Топлинска изолација функција спречува коцки мраз од топење за 5-7 часа. )(Предложи : ве Молиме трансфер на коцки мраз за фрижидер , ако не ги користите веднаш).Овој апарат МОРА да биде инсталиран во затворен простор без ветер, дожд, вода, спреј, или drips.9" (22 x 22 x 22 mm).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата