.

.

HD Професионални Телескоп Широк Агол Астрономски Телескоп Почетник Monocular Месечината Набљудување Теле Висока Моќност Телескоп

HD Професионални Телескоп Широк Агол Астрономски Телескоп Почетник Monocular Месечината Набљудување Теле Висока

DEN 1658.40

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Совршен телескоп, погоден за деца со tripod, лесно да се движите и да го користите.На астрономијата почетник телескоп со tripod прави набљудување постабилна и обезбедува добра средина за учење на природата и вселената.Користете H20mm eyepieces и месечината леќи за да ги видите сите детали на месечината кратер, и употреба H6mm eyepieces за да ја видите земјата објекти на земјата.H20mm, H6mm 2 окуларот, 3x extender, 1.5 x исправени и месечината леќа, 300мм фокусна должина, 70mm цел леќа дијаметар.Најдобриот подарок за вашите пријатели,семејство на празници.Снимајте прекрасни моменти и ги споделите со вашите пријатели.Широк Агол Астрономски Телескоп Почетник Monocular Месечината Набљудување Tele Telescope specifications Project Тип : Десктоп Астрономски Телескоп Вкупно зголемување : 15 X-30x Цел леќа дијаметар : 50mm Цел фокусна должина : 240mm Цел леќа дијаметар : 50mm Focusing систем : независни, фокусирајќи се Окуларот фокусна должина : 20mm-80mm feature1. Совршен телескоп, погоден за деца со tripod, лесно да се движите и use2. На астрономијата почетник телескоп со tripod прави набљудување постабилна и обезбедува добра средина за учење на природата и вселената.3. Користете H20mm eyepieces и месечината леќи за да ги видите сите детали на месечината кратер, и употреба H6mm eyepieces за да ја видите земјата објекти на земјата.H20mm, H6mm 2 окуларот, 3x extender, 1.5 x исправени и месечината леќа, 300мм фокусна должина, 70mm цел леќа дијаметар, 1.5 x исправена леќа, обложени леќи.Моќен телескоп за небото и земјата истражување, совршен подарок за деца и почетници во astronomy5. Погоден за деца над 8 години old How да се соберат на телескоп?(1) се Прошири на алуминиум tripod нозе до максимум, додека центар цевка заградата е поставен хоризонтално.(2) Не е монтажа бајонет на дното на телескопски леќа барел.Вметнете овој бајонет во отворот на врвот на tripod.(3) Завртете го knurled knob на tripod главата да се стегне цевка околу tripod.(4) Завртка со цел контрола на арм во навој дупка на грбот на база(5) Место на дијагонала огледало на крајот на телескоп цевка(6) Местото на 20mm окулар (20mm означени на окуларот) во дијагонала леќа(7) Отстранете го поклопецот од голема глава на telescope Package Included1 telescopelet имате најдобриот поглед на отворено авантури,суштински рачен уред за птицата гледа, дивиот свет, лов, планинарење, качување, кампување, надзор и trav.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата