.

.

Enoz Лаванда Миризливи Молец Топката Пакети, Убива Облека Молци, Тепих Бубачки, Јајца и Ларви, 12 оз Resealable Торба

Enoz Лаванда Миризливи Молец Топката Пакети, Убива Облека Молци, Тепих Бубачки, Јајца и Ларви, 12 оз Resealable

DEN 2013.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

ENOZ МОЛЕЦ ТОПКАТА ПАКЕТИ : Овие лаванда миризливи рамен молец топката пакети се одлични за рамен складирање, како и фиоки, плакарот полици, или ќебе градите и водови.Чувајте ги вашите деликатна woolens безбедни од молци без musty мирис на молецот топки или хаос на молецот кристали.УБИВА ОБЛЕКА ЈАКНИ И ТЕПИХ БУБАЧКИ И НИВНИТЕ ЈАЈЦА & ЛАРВИ : Enoz молец preventatives се сигурни метод на молецот отвратителен.Enoz молец топки, молци барови, молци, колачи, и молец кристали убие облека молци, молец јајцата, молци ларви, тепих бубачки, тепих буба јајца, и тепих буба ларви кога се користи во воздухот-тесни контејнери.Молец Топката Пакети се наменети за долгорочни или привремено складирање, како и плакари, фиоки, ќебе градите, џемпер кутии, и водови за грижете се-слободен молец заштита.ЛАВАНДА МИРИЗЛИВИ : Ова не е вашата Баба е молец топка!Овие лаванда-миризливи молец топката пакети навлезат секој пати и браздата на зачувани ставки обезбедување грижете се-слободен молец заштита без тоа musty молец топката мирис.КАЖЕТЕ ЗБОГУМ НА ВНАТРЕШНА ГРЕШКА ПРОБЛЕМИ : Лета, пчели, лебарки, јакни, и mosquitos сите имаат едно нешто заедничко - тие не се добредојдени во вашиот дом.Од flyswatters да молец топки, cedar спреј за да тавтабита во прав, ние треба вашата штетници отвратителен потреби се покриени.Чувајте вашиот дом штетници бесплатно со Enoz грешка отвратителен производи.Борејќи се со наезда не е лесен, па нека Enoz ви помогне ако сте биле задоволни со Terro стапици, Neem масло, Ecosmart Органски Инсекти Убиец & Greenerways.ENOZ : Затоа што молци и други инсекти се толку мали, тие се речиси невидливи – премногу често само еден знае тие ги имаат, откако штетата е направена.Се подготвени да се обезбеди сигурноста на вашите лични предмети пред овие инсекти штрајк со Enoz.Сите Enoz производи се ЕПА одобрени и сигурен метод за убиство на деструктивни молец ларви.Покрај тоа, Enoz со гордост единствениот бренд на Молецот Preventives уште направени во САД!.Enoz Молец Топката Пакети се специјално развиени да обезбедат ненадминлива заштита од молци топки без неуредна остатоци или припивам мирис.Enoz Молец Топката Пакети убие деструктивни јакни и тепих бубачки и да ги зачувате вашите вредни облека и предмети за домаќинството од молци штета.Enoz Молец Топки, Снегулки, Кристали и се идеални да се користи за долгорочна или сезонски чување на вашите вредни облека и други предмети за домаќинството сместени во складирање области како што се фиоки, градите, и водови.Без разлика дали сте доживува молец наезда или сте едноставно барате молец превенција, Enoz Молец Топката Пакети може да се обезбеди вашиот дом со грижете се-слободен молец заштита без припивам мирис.Enoz Молец Топката Пакети комбинира еден од најефикасните mothproofing состојки на располагање со свежа лаванда мирис за да се создаде напорно молец топката што, всушност, мириса добро!Овие лаванда-миризливи молец топки се затворени во дише хартија пакети кои овозможуваат активна состојка Paradichlorobenzene да се работи, додека за заштита на вашите вредни предмети од инсекти штета.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата