.

.

Aopin Градина Тревник Misting Млазници Нерѓосувачки Челик 0.15 mm / 0.006 Orifice Atomizing Господин Sprayer Млазницата Погодна за Отворен за Ладење, Градина Наводнување, Фонтана,Исечете

Aopin Градина Тревник Misting Млазници Нерѓосувачки Челик 0.15 mm / 0.006 Orifice Atomizing Господин Sprayer

DEN 1536.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Misting Млазници Нерѓосувачки Челик Спецификација : Тема тип : G3/16" машки конец, Спреј orifice дијаметар : 0.15 mm / 0.006", Надворешниот Дијаметар : 9mm / 0.37", Должина : 22mm / 7/8".Широко Апликација : Misting sprayer млазницата е корисно за atomized проток на вода.Тоа е многу погодна за наводнување, оранжерии, системи за ладење, смог системи, исечете снабдување со хранливи материи, фонтани, пејзаж greening, sprinklers, зеленчук и цвеќе за контрола на температурата и други области, кои за да се постигне atomized проток на вода, humidification, заштеда на вода, комарец превенција, прашина, намалување на шумот.Дури и едновремено користење на повеќе misting млазници може да се создаде филм-како fairyland ефект.Материјал : не ' Рѓосувачки челик е високо квалитетен и издржлив, површината passivation технологија, корозија-отпорни, и има долг животен век.Керамичка млазницата порта ќе не ' рѓа, со користење на прецизност шприц, висока температура отпор, прецизност обработка, безопасни за човечкото и животната средина, долго atomization далечина, достигнувајќи 3-7um.Проток(3 KG) : 0.01 gal/М О-прстен е направен од висока густина NBR, која има добар запечатување перформанси и анти-истекување.Карактеристики : Минимална вода yse на 1/2 gal на млазницата.Работен притисок : 5-20 кг / 70-140psi.Лесно се зезнав во погоден магла млазницата отворање.Тоа е лесно да се расклопување и чистење за да спречите затнување.На две-дел структура може да се прилагоди на протокот на вода низ стегање на млазницата крајот да се формираат различни atomization ефекти!Superfine orifice млазницата е корисно да се обезбеди високо влијание и гарантира дека спреј вода / протокот на воздух е концентрирана и единствен.Answer : ___________________________ Note : не ' Рѓосувачки челик misting прскалките треба да се обезбеди висок притисок на течност или гас што се користи е прочисти и филтрира однапред за да спречите затнување, предизвикува чести штета и замена на прскалките.Пакет : 2 Buc G3/16" машки sprayer misting млазницата.Боја : 2 | Големина на : 0.15 mm / 0.006".

Кон својствата

Thread type:
G3/16 male thread, Spray orifice diameter
Најдобри предлози во категоријата