.

.

Сервер Кабел Mini САС SFF-8644 да SFF-8088, 1M Серверот Кабел Вклучите Кабелот за Податоци Линија Компјутер Додаток Поддршка 3Gbps x 4Lane Четири-Канал за Пренос на Податоци 12Gbps

Сервер Кабел Mini САС SFF-8644 да SFF-8088, 1M Серверот Кабел Вклучите Кабелот за Податоци Линија Компјутер

DEN 806.40

Залиха
Достапно за вашата нарачка

До 12 Gbps пренос стапка, како продолжување на кабелот поддржува 3 Gbps x 4 Lane четири-канал за пренос на податоци.И САС интерфејс технологијата е наназад компатибилен со SATA.Конкретно, компатибилност на двете главно е изразена во компатибилноста на физичкиот слој и протоколот слој.Развиена по паралелно SCSI интерфејс како сосема нов интерфејс, САС е дизајнирана за да се подобри ефикасноста, достапноста и expandability на систем за складирање, и да се обезбеди компатибилност со SATA хард дискови.Исто како на популарните serial ATA / SATA хард диск, САС serial attached SCSI е нова генерација на SCSI технологија.Подобро брзина на пренос може да се добијат од страна на сериски технологија и овој адаптер кабел може да го скрати конекција линија за подобрување на внатрешниот простор, итн.Функција : 1. До 12 Gbps пренос стапка, како продолжување на кабелот поддржува 3 Gbps x 4 Lane четири-канал за пренос на податоци. 2. И САС интерфејс технологијата е наназад компатибилен со SATA.Конкретно, компатибилност на двете главно е изразена во компатибилноста на физичкиот слој и протоколот слој. 3. Развиена по паралелно SCSI интерфејс како сосема нов интерфејс, САС е дизајнирана за да се подобри ефикасноста, достапноста и expandability на систем за складирање, и да се обезбеди компатибилност со SATA хард дискови. 4. Исто како на популарните serial ATA / SATA хард диск, САС serial attached SCSI е нова генерација на SCSI технологија. 5. Подобро брзина на пренос може да се добијат од страна на сериски технологија и овој адаптер кабел може да го скрати конекција линија за подобрување на внатрешниот простор, итн.Спецификација : Предмет Тип : Server кабел Модел : H0505 Конвертор Тип : МИНИ САС Мрежа Инженеринг : Жици додатоци Процес : шприц Жица Должина : Околу. 1 метар / 3.3 ft SFF-8644 во Согласност со САС 3.0 Страна 1 : Микро САС SFF-8644 Страна 2 : Мини САС SFF-8088 Пакет Листа : 1 x Server Кабел.

Кон својствата

Item Type:
Server cable
Model:
H0505
Converter Type:
MINI SAS
Network Engineering:
Wiring accessories
Process:
Injection molding
Wire Length:
Approx. 1 meter / 3.3ft
SFF-8644 in Accordance with SAS 3.0 :
Side 1:
Micro SAS SFF-8644
Side 2:
Mini SAS SFF-8088
Package List:
1 x Server Cable :
Најдобри предлози во категоријата