.

.

MXBAOHENG YG-25KG Лабораторија Миксер Прав Blender Сув Прав Мешање Машина Честички Миксер 304 од не ' Рѓосувачки Челик 110V

MXBAOHENG YG-25KG Лабораторија Миксер Прав Blender Сув Прав Мешање Машина Честички Миксер 304 од не ' Рѓосувачки

DEN 431.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

[ПРИМЕНА] Оваа машина е погоден за мешање сув прав и гранули материјали во фармацевтската, хемиската, прехранбената, се хранат, керамика, индустрија и други индустрии.Тоа е погоден за мешање на сув прав и гранули материјали со добри флуидност. [РАБОТАТ ПРИНЦИП] Во оваа машина, на прав или гранули материјали се хранат во асиметрична барел рачно, материјали може да проток во вертикална и хоризонтална насоки, и мешање униформност е повеќе од 99%. [СТРУКТУРА на] Висок мешање на делување, без мртов агол, направени од не ' рѓосувачки челик, полиран внатрешните и надворешните ѕидови, прекрасен изглед, лесно да се чисти. [ЗАБЕЛЕШКА] Оваа машина е една моторни верзија, само за барел може да се претвори, на paddles во внатрешноста не може да се сврти.Barral волумен : 75 L Ефективни волумен : 25 Л Параметри Модел : YG-25 KG Barral волумен : 75 L Ефективни волумен : 25 L Мотор моќност : 250 W Мешани Брзина : 0-33 r/мин (прилагодливи) Мерењето : 0-999 мин (прилагодливи) Машина димензија : 630 X530 X1200mm Пакет димензија : 730 X590 X1310mm Нето тежина : 77 Кг.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата