.

.

Body_soul_n_spirit Сребро Позлатен Mezuzah Mezuza Црвена Случај 7cm Judaica Еврејски Тората Shaddi Израел

Body_soul_n_spirit Сребро Позлатен Mezuzah Mezuza Црвена Случај 7cm Judaica Еврејски Тората Shaddi Израел

DEN 468.48

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Сребро Позлатен Декоративни Mezuzah Случај - Направени во Израел.Големина на Mezuzah Случај - 7 см / 2.75 инчи. * (klaf скролувајте не се вклучени).Најава - 7 см големина се однесува на големината на отворот за klaf дојдете во задниот дел на mezuzah.Вистинските mezuzah себе е малку поголем.Еврејската mitzvah да се постави mezuzah на doorpost на домот доаѓа од Второзаконие. 6 : 4-9, добро познат премин попознат како Shema.G-d ни заповеда да се задржи Неговите зборови постојано во нашите умови и нашите срца со пишување нив на doorposts на нашиот дом "Baruch Ата Ад-onoy E-loheinu Melech Ха-olam Asher Kiddishanu Се-mitzvosav Vetzivanu Likboa Mezuzah." Блажени сте Вие Г-d, Нашите G-d, Цар на вселената, кој е осветен на нас со неговите заповеди, и ни заповеда да affix на mezuzah.Атрактивен Дизајн Mezuzah Случај.Ова е навистина прекрасна објект кој е пријатна да се имаат на doorpost на вашиот дом или да се даде како навистина посебен Judaica подарок.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата