.

.

Вудсток W1218A Rotacator

Вудсток W1218A Rotacator

DEN 3158.40

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Моќна магнетна база.Индикатор ротира 360-степени.Прави да се постави лесно на различни алатки.Објектот Пакет Димензија : 7.25" L x 4.75" W x 2.25" H. Опис на Производот Оваа Rotacator има магнетна база и се користи за да ја прилагодите поставките во секој planer.Infeed и outfeed ролки, притисок барови, се хранат кревет ролки, чип прекинувач, итн., може да се прилагоди многу брзо и прецизно.Фино подесување на вашиот planer ќе се избегне непријатни изненадувања, како што се не-паралелно и chattered површини.Идеален за други машина поставите прозорци, премногу.Индикатор ротира 360 степени.Од Производителот Прилагоди дрво машини за да во рамките ±.001-Инчен!Магнетна база чува Rotacator цврсто во позиција додека индикатор индекси на 0-Инчен, 90-Степен, На 180 Степени, 270-Диплома за ненадмината разноврсност.Ова е исклучително прецизен и корисна алатка!.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата