.

.

Челичната Машина Завртка, Цинк Позлатен Заврши, Рамна Глава, Дупчиња Диск, ги Исполнува ASME B18.6.3/SAE J82, 5/16 Должина, Целосно Навој, #5-40 Теми (Пакување од 100)

Челичната Машина Завртка, Цинк Позлатен Заврши, Рамна Глава, Дупчиња Диск, ги Исполнува ASME B18.6.3/SAE J82,

DEN 108.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.Цинк позлата отпорен на корозија и има рефлективна изглед.Дупчиња диск има линеарна слот за употреба со рамна сечилото на возачот.Рамна глава е конус облик за употреба во countersunk дупки и е рамен врв која одговара на рамна со споени површината.Ги исполнува ASME B18.6.3 и SAE J82 спецификации.Челичната машина завртка има цинк позлатен заврши и рамна глава со дупчиња диск, и ги исполнува Американското Општество на Машински Инженери ASME B18.6.3 и Здружение на Автомобилски Инженери SAE J82 спецификации.Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.На цинк позлата нуди отпорност на корозија и рефлексивни изглед.На дупчиња диск има линеарна слот за употреба со рамна сечилото на возачот.На рамна глава е конус облик за употреба во countersunk дупки и е рамен врв која одговара на рамна со споени површината.Машина завртки се навој сврзувачки елементи кои се обично се користи со ореви или drilled и прислушувани (навој) дупки.Машина завртки се достапни со различни главата форми, кои се утврди како на завртката се поврзува со парење површина, и се вози стилови, што се утврди типот на возачот се бара за инсталација и отстранување на завртка.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата