.

.

Премиер-Линија 9034767 Дрво Завртка, Рамна Глава Филипс, #6 X 1-1/4 во, Тврда Месинг, Пакување од 25

Премиер-Линија 9034767 Дрво Завртка, Рамна Глава Филипс, 6 X 1-1/4 во, Тврда Месинг, Пакување од 25

DEN 111.12

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Глава Тип : Рамна глава филипс.Дијаметар & Должина : #6 X 1-1/4 инчи.Дизајниран за да прикачите дрво на дрво или висат предмети врз дрвената структурирана тела.Карактеристики остар зашилен врв.Во зависност од апликацијата и видот на дрво, пред-drilled пилот дупка е понекогаш е потребно.Дрвени завртки се користи за да се закачите на две парчиња дрво заедно и тие поседуваат посочи совет кој им помага на диск во дрво.Пилот дупки понекогаш се потребни за да се избегне поделбата на дрво.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата