.

.

Fiberglass Машина Завртка, Рамна Глава, Дупчиња Диск, #8-32, 1/4 Должина (Пакување од 1)

Fiberglass Машина Завртка, Рамна Глава, Дупчиња Диск, 8-32, 1/4 Должина (Пакување од 1)

DEN 112.08

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Машина Завртки често се користат со ореви или управувано во прислушувани дупки.Fiberglass е погоден за апликации каде затегнувачка цврстина на тежина, не-спроводливост и отпорност на корозија се сите важни размислувања.Рамна глава стил овозможува fastener да седат рамна на површината.Управувано од страна на рамна перки возачот.Крупни теми се подобри за кршливи материјали, и ќе се соберат и расклопување побрзо од фини нишки.Машина Завртки, исто така познат како Машина Завртки, често се користат со ореви или управувано во прислушувани дупки.Тие доаѓаат во различни глава видови и вози стилови, но, се генерално достапни во помали димензии.Nonconductive и отпорна на многу corrosives, Fiberglass е добар избор за апликации загрозени со солена вода, масла, благи растворувачи и други сурови средини.G-10 е стакло армирано fiberglass, користење на континуирана ткаени стаклена ткаенина ламинирани со епоксидна смола.Стаклото зајакнување зголемува затегнувачка цврстина над не-засилен fiberglass, G-10 особено е оценет на 38,000 psi (килограми по квадратен инч опсег).G-10 покажува висока затегнувачка цврстина да тежина сооднос, приближно двојно повеќе од Алуминиум 2024, на пример.G-10 е многу не-porous, и само ќе ги апсорбира 0.1% на вода, ако се остави да се впие за 24 часа.G-10 е пламен retardant и ќе работи на температури до 280 степени без понижувачки.Овој материјал е препорачливо за апликации каде се чувствувате сила и одлична електрични insulative својства се потребни во текот на еден широк опсег на температури.Рамна глава сврзувачки елементи се дизајнирани да ги вклопат рамна на површината кога се користи со countersunk дупки.Должина се мери од врвот на главата.Заеднички апликации за дупчиња завртки вклучуваат дрво, иако се вози стил не е наменета да се користи со енергија возачи.На навој fastener големина името вклучува информации за голем надворешен дијаметар проследено со конци по инч, што укажува ако тоа е груб или парична казна.Крупни теми се подобри кога се работи со кршливи материјали; тие се посилна и се полесно да се променуваат и unthread во споредба со парична казна.Крупни провира, исто така, им овозможува на подебели облоги и обложувањата.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата