.

.

Rattlin Џек Мажите Долг Ракав Скелет Wicking Риболов Кошула Заштита од Сонце

Rattlin Џек Мажите Долг Ракав Скелет Wicking Риболов Кошула Заштита од Сонце

DEN 1007.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

100-процентно перформанси-полиестер.Произведено во САД и Увезени.Дизајн на предната и задната доловува умре тешко рибар став потребно да се persue се фати на живот.UPF 50+ ултравиолетова заштита фактор УВ заштита; дамка и мирис кои се отпорни.Задржи кул на топли влажни дена; влага wicking кошула фитили влага далеку од кожата за брз сува удобност.Боја sublimated сликата нема гума; нема да попуштат кора или да искриват; ткаенина е обоена; дише над сите.Машина за миење ладно, висат или собори сува ниско; без омекнувач кајгана или хемиско чистење; ниска топлина железо на само еден слој на време.Не Заострените : Градите, половината и колковите мерка на истата во овие кошули.Овие долги ракави, имаат екстра должина за да се заштити вашиот зглобовите додека ги фрлија или плови.Заштита Од Сонце Сува Fit Перформанси Риболов Кошули.Брзо сушење 100% UPF 50 блокирам полиестер перформанси ткаенина за врвен комфор во топла клима.Тие се, исто така, голема влага wicking првиот слој под облека во ладна клима.Не silkscreened гума печ : Бидејќи ние ги користиме Боја Сублимација, ткаенина е обоена, не silkscreen гума печ.Rattlin Џек е Долг Ракав Заштита од Сонце Маици се што дише како што беа и пред тие да се отпечатат, дури и под графика.Машина за миење : ладна вода, посебно бои.Не softeners.Хлор.Не сува чиста.Висат да се исуши или да се собори сува ниска.Дамките : да се Избегне контакт со сончање, кои дамки сите ткаенини.Дамки можат да се решат веднаш со примена на целосна сила течни перење детергент без ткаенина омекнувач и нека седат пред перењето.Енергични триење на ткаенина заедно со сапун може отстранување на дамки, и ќе не водат ткаенина или отстрани декорација.Железо : со кул iron кога е потребно.Користат најниската (најкул) пареа амбиент, во текот на целиот кошула, обично означени "ВОЛНА".Да се избегне декорација кога пеглање.Не железо кога се сврте кон надвор.Железо само еден слој на време.Fishins во Моите Коски од Rattlin Џек.Риболов облека што е толку тешко како што се.Тесни линии!.Уметноста на авторските 2021 Мик Coulas, на Флорида дигитален уметник.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата