.

.

Колумбија Мажите Терминал Deflector Нула Качулка

Колумбија Мажите Терминал Deflector Нула Качулка

DEN 754.08

Залиха
Достапно за вашата нарачка

100% Полиестер.Увезени.Се повлече На затворање.OMNI ЗАМРЗНУВАЊЕ НУЛА Сина прстени реагираат со пот да се намали температурата на ткаенината, па имате чувство кулер, а тоа брзо фитили далеку влага.OMNI ФИТИЛ крајната влага управување со технологија за градско.Omni Фитил брзо се движи влагата од кожата во ткаенина, каде што таа се шири низ површината за брзо да исчезне одржување сте кул и вашата облека да се исуши.OMNI СЕНКА Биде безбедно и заштитени.Omni Сенка блокови UVA и UVB зраци за да помогне да се спречи sunburns и долготрајно оштетување на кожата.Тесните ткаат конструкција со УВ абсорбента предиво блокира целиот спектар на штетните УВ зраци.ПРАКТИЧНИ ФУНКЦИИ Ќе бидете сигурни дека да се сака овој вид на заштита од сонце од хаубата и изградена во вратот gator, заедно со палецот дупки во продолжен ткаенината дизајнирани да ви помогне да се задржи на раце екстра заштитени.ИЗГРАДЕНА МИНАТАТА Колумбија е внимание на детали е она што ги поставува нашата облека, освен.Впишување само на највисок квалитет на материјали, експерт крои и изработка.Ова е долготраен кул носи качулка ќе уживате за сезони за да се дојде.На Колумбија Мажите PFG Терминал Deflector НУЛА Качулка испорачува секојдневен pullover стил со полиестер elastane мешавина ткаенина за удобно да даде и истегнување.Тоа обезбедува целосна покриеност против штетни пладне сонцето.Нејзините UPF 50 рангирани заштита е лесен и брзо сушење, што го прави совршен сите-ден решение со кул на кожата wicking технологија, од суштинско значење техника вклучени во оваа качулка е неопходност за секоја висока сонцето отворено авантура.Изработен од комбинација на Колумбија е потпис за заштита на материјали.Omni-СЕНКА UPF 50 оклопна работи да ги блокира штетните UVA и UVB зраци на сонцето, додека Omni-ФИТИЛ и Omni-ЗАМРЗНУВАЊЕ НУЛА технологија обезбедува супер ладење, wicking акција.Таа работи да ги повлече влага и пот далеку од кожата, одржување сте суви и екстра кул на најжешките денови.Потпис Колумбија PFG логото додава стил и е потврда на нашата посветеност на оваа квалитет облека.Колумбија ја нуди оваа качулка во повеќе бои и големини.Редовно Се Вклопуваат.За да се обезбеди големина можете да изберете е во право, да ги користат нашите големината на табелата и следниве мерење инструкции : За ракави, со почеток во центарот задната страна на вратот и да се измери преку рамо и надолу за да ракавот.Ако излезе со делумна број, тркалезни до следното дури и бројот.За градите, мерка во потполност дел на градите, под мишките и во текот на плешките, одржување на лента мерка фирма и ниво.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата