.

.

ED739249 Cat5e Snagless/Моделирани се Подигне, Ethernet Patch Кабел, 4 Нозе, Бела, 3 Дел

ED739249 Cat5e Snagless/Моделирани се Подигне, Ethernet Patch Кабел, 4 Нозе, Бела, 3 Дел

DEN 326.88

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Високи Перформанси RJ45 Ethernet Patch Кабел обезбедува универзална поврзаност за LAN мрежа компоненти како што се Компјутери, компјутерски сервери, принтери, рутери, switch кутии, мрежа медиуми играчи и многу повеќе.Иднина-доказ вашата мрежа за 10-Gigabit Ethernet (наназад компатибилен со сите постоечки Брз Етернет и Gigabit Ethernet) ги Исполнува или го надминува перформансите во согласност со минлив исхемичен напад/ОВЖС 568-В. 2 стандард.На конектори со позлатени контакти, лиен вирус-олеснување чизми, и snagless калапи се спротивстави на корозија, да обезбеди трајност, и да се обезбеди безбедна конекција; Голи бакар проводници за подобрување на кабел перформанси и во согласност со УЛ 444 спецификации за комуникации кабли.Флексибилни и издржливи кабел со висок пропусен опсег до 350 Mhz (CAT5 E) гарантира високо-брзински пренос на податоци за сервер апликации, cloud computing, видео надзор, и онлајн high definition видео стриминг.Минимална бучава и пречки, поради неговата 4-пар на unshielded извртени бакар насоки и тешка, но сепак флексибилен ПВЦ јакна.Тешка должност, финтата-помалку калапи прави кабелска инсталација и ракување со напор.Преглед : На Cat5e Моделирани Подигање Snagless Мрежа Patch Кабел нуди универзална поврзаност со компјутери и мрежа компоненти, како што се рутери, switch кутии, мрежни принтери, мрежата прикачена за складирање (NAS) уреди, Vo IP телефони, и Рое уреди.patch кабли се достапни во разни бои и во различни должини кои се движат од 1 нога на 200 метри.Боја-код, да ги прилагодите и организирате вашиот дом или канцеларија мрежа со нашите високо оценет мрежни кабли.Главни Карактеристики : • се Поврзува на мрежа компоненти во жичана LAN на податоци преносот на брзини до 1 Gbps. • 24 AWG кабел надминува минлив исхемичен напад/ОВЖС стандарди & 350 MHz опсег (CAT5 E). • 50-micron машки RJ45 конектори на крајот, со корозија-отпорни злато позлата. • 4 PR UTP бакар насоки за минимална бучава, мешање & crosstalk. • Тешки, но сепак флексибилен ПВЦ јакна & тешки-должност, финтата-помалку грешки.Изграден за Иднината-Доказ Брзина и Сигурен Конективност : Овој кабел обезбедува исклучителна пренос перформанси и ниска сигнал загуби.Таа поддржува до 350 MHz (cat5e) е погоден за Брз Етернет, Gigabit Ethernet, и 10-Gigabit Ethernet.Сите кабли се направени од 100% гола бакарна жица за разлика од бакар облечени алуминиум (ЦЦА) жица, затоа целосно во согласност со УЛ Код 444, кој бара чисто голи бакарна жица во комуникациски кабли.Нашите печ и масовно на кабли се користат од страна на податоци центри низ светот.Спецификации : • Кабел Тип : CAT5 E 4-Пар во UTP. • Надворешен Дијаметар : 5. 8 ± 0. 3 mm (0. 23 ± 0. 01 инчен). • Конектор Тип : RJ45. • Диригент Материјал : 100% Гола Бакар. • Контакт Позлата : 50 Micron Злато Позлатен. • Диригент Мерач : 24 AWG. • Кабел Перформанси : До 350 MHz (Cat5 E). • Кабел Структура : Во Невоља. • УЛ Наведени, минлив исхемичен напад/ОВЖС 568-В. 2 Потврдена, Ro HS Согласност. • Power over Ethernet (Рое) и Voice over IP (Vo IP) Согласност.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата