.

.

Пневматски Lubricator, Воздух Lubricator Оригиналната Стандард Висока Прецизност Масло Lubricator Удобен да го Инсталирате за Автоматизација за Работилница

Пневматски Lubricator, Воздух Lubricator Оригиналната Стандард Висока Прецизност Масло Lubricator Удобен да

DEN 1113.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

【ПОДОЛГ ЖИВОТ】- Висока прецизност завршувањето на процесот вентил дупка обезбедува подолг живот. 【УДОБЕН ДА го ИНСТАЛИРАТЕ】- На lubricator е повеќе удобен да го инсталирате, и може да се користи слободно комбинирање со други воздухот извор за обработка на производи. 【ДВОЈНА ЗАШТИТА 】- податоците се Обработени од страна на оксидација првиот тогаш спреј сликарство, двојна заштита за вентил тело, да се прилагодат на полошо средина. 【ШИРОКО се КОРИСТИ】- Тоа е широко се користат во опрема, која е една од повеќето основни елементи за автоматизација. 【МНОГУ ПРЕДНОСТИ】- Ова lubricator усвојува избалансирани тип воздух приливот, со преливник уред, висок притисок, стабилизирана точноста, одговорност и фирма за прицврстување.Оваа lubricator усвојува избалансирани тип воздух приливот, со преливник уред, висок притисок, стабилизирана точноста, одговорност и фирма за прицврстување.Висока прецизност завршувањето на процесот вентил дупка обезбедува подолг живот.Тоа е широко се користат во опрема, која е една од повеќето основни елементи за автоматизација.На lubricator е повеќе удобен да го инсталирате, и може да се користи слободно комбинирање со други воздухот извор за обработка на производи.Податоците се обработени од страна на оксидација првиот тогаш спреј сликарство, двојна заштита за вентил тело, да се прилагодат на полошо средина.Спецификации : Модел : BL-2000 Главен Материјал : Метал Притисок Регулирање на Опсегот : 0.15~0.85 MPa(1.5~8.5 Бар) Max.Притисок : 0.95 MPa(9.5 Бар) Цевка Врска : G1/4 Притисок Мерач Врска : G1/8 Филтрација Прецизност : 40 UM Филтер Првенство Капацитет : 25cm2 Температура : 41~140℉ Големина : 18*6.7 cm/7.1*2.6 во Количина : 1 Тежина : 270g(прибл.) Пакетот Вклучува : 1 x Lubricator.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата