.

.

JHSJ Метал Бакар Месинг фолија Лист Percision Метали Суровини Materials3x100x200mm Месинг Плоча Плоча Месинг

JHSJ Метал Бакар Месинг фолија Лист Percision Метали Суровини Materials3x100x200mm Месинг Плоча Плоча Месинг

DEN 1955.28

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Изработени од месинг материјал, кој има добри механички својства и добри machinability дека можат да го издржат топла и ладна притисок обработка.МАТЕРИЈАЛ : термичка обработка температура 750~830℃; annealing температура 520~650℃, ниска температура annealing температура 260~270℃, елиминирањето на внатрешните стрес.Еколошкиот месинг C26000 C2600 има одлична пластичност, со голема сила, добра обработливост, weldability и добра.КАРАКТЕРИСТИКИ : No (не) или големи количини на оксидација на месинг.МЕТАЛ ОБРАБОТКА : многу прецизен, без гребнатини или гребнатини на површината.Црвено месинг метален лист jeweler квалитет цврст метал на состојба е идеален за текстурирање печат метал обработка.Како да се лесно да се формираат трајно.Machinability : сечење,обликување, завршувајќи или друга обработка, и weldability е карактеристика на заварување.Апликации : DIY проекти, градење на декорација, индустриски, електронски, опрема, и така on Product description Features : висока јачина, добар пластичност, добра weldability и.Употреба : Широк опсег на употреба како што се резервоарот за вода ремени, снабдување со вода и одводни цевки, медал јастуци, серпентина цевки, сложени мали производи,ракотворби, хардверски делови, музички инструменти,итн.Производ information Size : 3 X100x200mmthickness : 3mm Material : H62 Месинг plate Specification : било нула cut Note : 1. Поради светлината и на екранот разлика, бојата на објектот може да биде малку поинаков од слики.2. Ве молиме овозможи разлики, на што се должи на рачно measureme Package се Вклучени : 1 x Месинг Фолија на Ролна.

Кон својствата

any zero cut :
1. Due to the light and screen difference, the color of the item may be slightly different from the pictures. :
2. Please allow differences of due to manual measureme :
Package Included:
1 x Brass Sheet Roll
Најдобри предлози во категоријата