.

.

Glytone Подобрување на Осветлувајќи Комплекс со 12% Azelaic Acid, 3% Glycolic Киселина, Brightens Тен & Намалува Темните Дамки, Не-Comedogenic, Противалергиски, 1 мл

Glytone Подобрување на Осветлувајќи Комплекс со 12% Azelaic Acid, 3% Glycolic Киселина, Brightens Тен & Намалува

DEN 1776.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Azéla White видно brightens на кожата и го подобрува изгледот на несаканите темни дамки.Glycolic Киселина exfoliates и овозможува подобра пенетрација/ефикасност на другите состојки.Синергетски комбинација на состојки видно ја намалува појавата на темни дамки, додека ефикасно осветлувајќи и вечер тонот на кожата.Pollutant филтри помогне да се заштитат против животната средина агресори.Glycolic Киселина & Retinaldehyde (Претходник на Ретиноична Киселина) на видно место дури и тонот на кожата & намали појавата на сончевите дамки, фини линии и брчки.Открива посветла, неспокојот, повеќе младешки тен.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата