.

.

Шминка Поставување Спреј, Долготрајни Водоотпорен Sweatproof Фондацијата Fixer Буквар 100ml

Шминка Поставување Спреј, Долготрајни Водоотпорен Sweatproof Фондацијата Fixer Буквар 100ml

DEN 328.56

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Различни навлажнувачки состојки, удобно на лицето, држењето на кожата moisturized при поставувањето шминка.Парична казна магливата текстура, навлажнувачки и nonsticky, брзо поставување на шминка.Жив песок блескава дизајн не само што не е убава, но, исто така, практични, што го шминка повеќе водени.Водоотпорен и sweatproof, вие не мора да се грижите за шминка, дури и во жешките летни.Не само што може да се користи сам по себе, но исто така може да биде дадена како подарок за семејство или пријатели.Пакет Листа : 1 x Шминка Поставување на Спреј за тоа Како да го Користите : 1. Се тресат добро, се тресат шише тело пред да ги користите, и да чекаат за pearly сјај и течноста да се вклопуваат рамномерно 2. Проред, затвори устата и очите цврсто, спреј еднакво на растојание од 30cm од лицето 4. Airdry, почекајте да се исуши природно или туп тоа со прсти додека не се апсорбира Спецификација : Предмет Тип : Шминка Поставување на Спреј за Нето Содржина : 100ml Ефикасност : во Ред и магливата текстура, јасно и навлажнувачки, не се лепливи, додека одржување на кожата хранети и moisturized при поставувањето на шминка; со жив песок блескава дизајн го прави шминка повеќе водени и проѕирен.Answer : ___________________________ Note : 1. Не ги шминка спреј пред airdrying и формирање на филмот 2. Сјајот ќе се решат на дното на шишето по поставување спреј се остави за некој период на време, што е нормална појава, ве молиме да се тресат пред употреба 3. Пенење во шише по тресење е нормален феномен, бидејќи ефикасен погон на кожата негување состојки се додаваат состојки кои ќе не влијае на користењето 4. Ве молиме чувајте го надвор од дофат на мали деца и на малите деца за да се избегнат несреќи 5. Ако кожата непријатност се случува, престанете да го користите веднаш.

Кон својствата

Item Type:
Makeup Setting Spray
Net Content:
100ml
Efficacy:
Fine and misty texture, clear and moisturizing, not sticky, while keeping the skin nourished and moisturized while setting the makeup; the quicksand shimmering design makes the makeup more watery and translucent.
Note:
1. Do not wipe the makeup spray before airdrying and forming a film :
2. The glitter will settle to the bottom of the bottle after the setting spray is left for a period of time, which is a normal phenomenon, please shake it before use :
3. Foaming in the bottle after shaking is a normal phenomenon, because effective plant skin nourishing ingredients are added to the ingredients, which will not affect the use :
4. Please keep it out of reach of infants and young children to avoid accidents :
5. If skin discomfort occurs, stop using it immediately :
Најдобри предлози во категоријата