.

.

Bitrue LED Пламен Ефект Сијалица, 4 Режими на Пламен Светилки, E26 База Оган Сијалица со Гравитацијата Сензор, Треперење Светилки за /Home/Партија Оркестарот (4 Парчиња)

Bitrue LED Пламен Ефект Сијалица, 4 Режими на Пламен Светилки, E26 База Оган Сијалица со Гравитацијата Сензор,

DEN 719.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

????Ажурирани Пламен Светилки????На абажур е мазна бела пластика,База е мазна црна пластика, Па во текот на ноќта, Ќе гледаат само на тепање пламен. ????4 Режими Дизајн????LED пламен ефект светилка има пламен симулација на владата, дишење на владата, општо светлина режим и гравитацијата уреди со покажувач на режимот.Режимот на пламен сијалица ефект може да се менува со вртење на власт по секоја исклучување. ????Безбедно И Енергетски Ефикасни????Оган сијалица симулира природен пламен,треперење сијалица.Влезниот напон е AC90-265v, а моќта е 3w,Спаси 90% на електрична енергија од традиционалните пламен сијалица. ????Лесно да се инсталира????оган сијалица тип собере сите стандардни E26 база, и само завртка тоа на база на,одговара за повеќето осветлување тела и во затворени простории и на отворено. ????Употреба Препорака????На сијалица е само симулација на пламен ефект, не е вистински пламен (ве Молиме Погледнете го Видео).Со цел да се добие подобар пламен треперење ефект, ве молиме инсталирајте ја сијалицата во матирано стакло абажур, фенер, сол светилка, итн.Се претвори во енергија за прв пат,Кога сијалица е вертикално нагоре ,тоа се симулира пламен скокање нагоре.Режимот на пламен светилки може да се менува со вртење на власт по секоја исклучување.Кога сијаличката е прилагодена на вертикално надолу, гравитацијата сензор ќе стапи на сила и се уште ги одржуваат симулира пламен скокање нагоре.Кога ќе го исклучите моќ и вклучете го веднаш, тоа ќе се префрлат на Општи Светлина Режим, светлина од светлина е стабилна и светла портокалова.Кога ќе исклучете го моќ, повторно и пак на сила веднаш, тоа ќе се префрлат на Дишење Режим, светлината ќе полека се претвори Светла и Слабо наизменично.Обликот Тип : Тубуларна.Моќност : 3 W.Сијалицата Во Држачот : E26. Осветлување Моќ : 3 W (300 лумен ).Извор на светлина : 105pcs 2835 предводена од монистра.CCT : 1300 K (Вистински Оган Боја).Материјал на абажур е ABS, кој е бел кога светилка е исклучено.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата