.

.

Чарлс А. Lindbergh - Напишале Писмо Потпишано 07/11/1930

Чарлс А. Lindbergh - Напишале Писмо Потпишано 07/11/1930

DEN 693.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Прави незаборавни еден-на-еден вид подарок или единствен централен за вашиот дом или канцеларија!.КОНТАКТ СО НАС ДЕНЕС И ДА СЕ НАПРАВИ ПОНУДА НА ОВАА ЛИСТА!.UACC регистрирани дилер #RD110 и долгогодишен член на Ракописот Општество - Во бизнисот од 1981 година. Ние нудиме автентични autographs & ракописи и секоја набавка е поддржана од страна на сертификат за автентичност - Купи со доверба!.Ние сме тука да одговори на сите прашања може да имате во врска со овој или било кој друг дел.Имаме одлична репутација за сеопфатноста на нашето истражување, за нашиот бизнис интегритет и за нашата услуга за нашите клиенти.ЧАРЛС LINDBERGH По тестирање на нов electrically загрева лет одговараат во 1930 година, Lindbergh извештаи до пронаоѓач дека тоа "функционираше совршено", но раскина премногу лесно.Напишале Писмо потпишано : "В. А. Lindbergh", на 1 страница, 8½x11. Њујорк, 1930 Јули 11. На лични меморандуми за да проф. д-Р Бартон Р. Чарлс, Радиум Производи за Лаборатории, Лос Анџелес.Во целост : "жал ми е јас сум бил во можност да одговори на вашето писмо порано.До сегашно време electrically загрева летање одговара треба функционирала совршено.На rubberized материјал ние одлучивме да се користи за надвор солзи многу лесно и во изградба на повеќе им одговара на само предлог јас треба да се направи е дека повеќе солиден материјал се користи." Нормалните поштенски папки.Десниот раб ниско ниво 1" целосна должина.Вертикална пати поминува низ "А" на потпишување.Инаку, во ред состојба.Придружено со : а tapestry (19" x 20") покажува Lindbergh стои пред Духот на Св. Луј.Во долната маргина е вткаена "Lindbergh." На verso е вткаена "Направени во Франција" и "се Регистрирани." Чарлс А. Lindbergh (1902-1974), претходно непознат НИ Воздух Mail пилот, постигнал трајна слава од страна на летање самостојна, нон-стоп од Лонг Ајленд во Париз во неговата monoplane, Духот на Сент Луис, на оддалеченост од 3,600 милји.Армијата на САД резервист беше награден со Медал на Честа, и заработил прекари "Среќа Lindy" и "Осамен Орел." Electrically загрева лет одговара за првпат беа воведени во првата Светска Војна, што се користи од двете страни се во голема надморска височина-самоубијци и извидување.Тие ќе бидат од суштинско значење за втората Светска Војна самоубиец екипи, кој отиде на многу високи надморски височини, без притисок на кабини.Сепак, имаше многу проблеми со одговара, вклучувајќи ги и bulkiness, како и потребата за посебни електричен генератор на власт нив. (Имаше дури и повреди што произлегуваат од краток кола.Така подобрена одговара беа лошо е потребно.Радиум Производи за Лаборатории остави без очигледен знак..Повеќе информации на располагање.Ве молиме контактирајте нè ако имате прашања.HFSID 285256.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата