.

.

Тексас. Needlepoint Комплет. Фрли Перница 16×16 Инчи. Печатени Tapestry Платно, Европски Квалитет

Тексас. Needlepoint Комплет. Фрли Перница 16×16 Инчи. Печатени Tapestry Платно, Европски Квалитет

DEN 1223.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

ЖОЛТА инспирација за вашиот дом décor.Европски квалитет, фини детали, и шарени дизајн.СЕМЕЈСТВО-направени од мали Европската бизнис на везана љубовници, од 1998 година. Пребарување за "BRVSK" за да проверите на нашата држава-of-the-art колекција на премиум колекции.УЖИВААТ користење половина бод, tapestry бод, или крст-бод за да се заврши оваа славна дизајн.Половина бод и tapestry бод се за побрзо крои додека крос-бод обезбедува bolder изглед.Заврши везана димензии : 16" x 16".Перница поддршка и перница влошки не се вклучени.Ја користите како со перница случај или шарлатан за дома décor или како кујна комплет, рамка за тоа како слика, или дури и чорба на скромна торба за луксузен стил.СУПЕРИОРЕН материјали и додатоци од врвниот производители од целиот свет да гарантира најдобар квалитет и да ви понуди на премиерот радост на крои.ТОЧНИ боја-печатени памук платно со Zweigart со 8 дупки по инч со прецизни печат модел за да се обезбеди исклучителни крои точност.Многу висок квалитет на полиран акрилик предиво (WPI 15) за живописни и трајни бои сече 32" парчиња за олеснување на крои.Јапонски никел-обложено tapestry игла нема. 18 со големи очи.Заврши како-да настава, погоден за почетници како и искусни stitchers.Можете да бод во рок од неколку дена, навистина!.Модел V178. Референтна шифра 304366181763. About Stitch оваа жолта sportscar во пустините на Америка за да додадете некој нов воздух во вашиот дом décor.Тоа е една прекрасна do-it-yourself вез за полнење за фрли перница.Може да се stitched и во крос-бод (и подолго, но со bolder слика) и половина бод (побрзо и smother перница).Вклучува печатени tapestry платно, акрилик конец и игла.Идеален како подарок дали stitched со љубов или претставени како DIY needlepoint комплет.Зошто Да Изберете Preprinted Крстот Бод За Полнење?Овој печат вез е многу лесно — без разлика дали сте почетник или искусен stitcher.Нема потреба да се смета бода, да рипувате за излез и повторен бод грешки, или се погоди која боја да се користи.Благодарение на супериорен печатење точноста, секој ткаат премин има своја боја, затоа крои никогаш не била толку лесно!Ќе уживате во вашиот needlepoint и додека совладување на оваа фрли перница и додека се восхитував на готовиот ремек-дело.Овој Комплет Contains A парче точни боја-печатени памук платно со Zweigart од Германија со 8 дупки по инч токму со печат модел за да се обезбеди исклучителни крои точност.Платно е тешко и обрачот не е потребен.Многу висок квалитет акрилик предиво за живописни и трајни бои сече 32" парчиња за олеснување на крои.Јапонски големи-очи никел-обложено tapestry игла.Заврши како-да настава и шема на упатување.Премиум Европската Quality Family-направени од мали Европската бизнис на везана љубовници, од 1998 година.Прецизно печатење, живописни бои, шарени дезени — се да се направи вашиот крои забавно и лесно, и со славното резултат.Голема игла за едноставна работа.Идеален подарок за почетници и искусни stitchers, голема везана за полнење да уживате.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата