.

.

WerFamily 1157 BAY15D 24-SMD 5050 Бела LED Светилки за во Автомобил Автоматски Сопирачки, Пак Сигнал Taillight Паркинг Светлина (Пакување од 2)

WerFamily 1157 BAY15D 24-SMD 5050 Бела LED Светилки за во Автомобил Автоматски Сопирачки, Пак Сигнал Taillight

DEN 102.96

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Супериорен Квалитет на Производ произведени со Најнова Технологија (Вистински Висок Квалитет 3 Чип SMD 5050 ПРЕМИУМ Led диоди и Модул, Чиста Бела Боја Униформност ).За DC 12 volts; LED Type : 5050 Три-Cell SMD.Крстот Референца : 1157 BAY15 D = 1016 1034 1157 1196 2057 2357 2397 7528. Примена : Кочница Светлина, предо/Странично се Претвори Сигнал Светлина, Опашка Светлина, Паркинг Светлина, Предна/Задна Страна Маркер Светлина, Благодарение на Светлината, Резерви Резерва Светлина, Цокл Светлина, и др.Честа употреба за Автомобили, Камиони, Приколки, RV, и др.Ниска Потрошувачка На Енергија, 360 Степени На Сите-Насока Ултра Светла Ефекти.Wer Family 1157 24-SMD 5050 LED Светилки За во Автомобил Светлина Бела Спецификација : - Напон : DC12 V - LED Боја : Бела LED Type : High Power 24-SMD 5050 Три-Cell Технологија LED - База : 1157 BAY15 D - Крстот Референца : 1157 BAY15 D = 1016 1034 1157 1196 2057 2357 2397 7528 Карактеристики : - Висок квалитет и супер-светли LED светилки. - Исклучително долготраен живот : до 50.000 работни часови. - Лесно да се инсталира, само plug and play.Моделот е во согласност со оригиналниот автомобил, не се менуваат линии, директна замена за оригиналната автомобил стакло сијалица. - Размена на инстант светлина за вклучување/исклучување. - Замена на Кочница Светлина, предо/Странично се Претвори Сигнал Светлина, Опашка Светлина, Паркинг Светлина, Предна/Задна Страна Маркер за Светлината, за да направите Резервна Копија Светлина, Благодарение на Светлината, и др.Пакување Вклучуваат : 2 Buc 1157 BAY15 D 24-SMD 5050 LED Светилки Бела.Answer : ___________________________ Note : - Бидете сигурни дека тоа е правилна примена тип на сијалица пред ставање ред. - Ако LED светилки не светло по вметнување во штекер, вметнете oppositely. - Предупредување : Becuase LED светилки имаат помала моќ cosumption, тие може да предизвикаат некои возила да има проблеми како што се толпата надвор предупредување, хипер трепка, нема да трепка.Ќе треба да ги користите за оптоварување отпорник или декодер наместен за да се спречи хипер трепка или други дефект. - Ако не сте сигурни за compatability / fitment, ве молиме да бидат слободни да контакт.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата