.

.

GONGYI Силициум Карбид Графит Crucibles,Crucibles за Топење Метал,Го Издржат Висока Температура 1800℃(3272°F),Топење Кастинг Рафинирање Алуминиум Злато Сребро Бакар (0.5 KG No. 0) (#0-0.5 К

GONGYI Силициум Карбид Графит Crucibles,Crucibles за Топење Метал,Го Издржат Висока Температура 1800℃(3272°F),Топење

DEN 287.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Материјал : Силициум карбид графит, 3-5 пати потрајни од глина графит.Е применливо : Многу погодни за употреба со пропан печка, глина графит crucible се користи за да се топи метал, сребро, злато, бакар, алуминиум, месинг.Димензии : На crucible има внатрешен дијаметар од 3.8 cm, надворешен дијаметар од 5.6 см и висина од 7cm, волумен 55 ML, Може да се smelted 0.5 KG (бакар).Силна стабилност : Номинална температура до 1560 со°F-3272° F (850°C-1800°C) Овој вид на crucible има силна отпорност на корозија да киселина и алкално решенија, и има одлични хемиска стабилност и термички шок отпор.Услуги на клиентите искуство : Ако имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе ви даде задоволителен одговор во рок од 24 часа.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата