.

.

Edanta Мат Кармин Течни Кармини Сомот Крем Усна Сјај Водоотпорен Усните се Држи Високо Пигментирани Усна Убавина Кармини Шминка за Жени и Девојки Пакување од 1 (Порток

Edanta Мат Кармин Течни Кармини Сомот Крем Усна Сјај Водоотпорен Усните се Држи Високо Пигментирани Усна Убавина

DEN 231.84

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Долготраен кармин може да се задржи усна шминка за неколку часа и да има добра водоотпорен способност.Пакување од 1 во кармин.Кармин во боја сјај е во можност да го спречува бакнежи и има функција на водоотпорен и не-држејќи чаша.Хидратантен крем мат кармини се во можност да ги исполнува во усна линии и згаснува усна линии кои го изнесам кадифена и заматен вид изгледот на мекост.Магла мат кармин текстура не ја изгуби својата навлажнувачки и навлажнувачки функција која може да се примени на усните непречено без усна брчки.Поради осветлување на сликата, на кармин во боја, може да имаат одредена боја разликата помеѓу сликата и вистинска работа.Пред примена на мат кармин, што првиот може да се применуваат кармин на усните за да ги задржи moisturized и мазна.Кадифена кармин е светлина во текстура и мазни во апликацијата.Тоа е погоден за роденден, денот на Благодарноста, ноќта на Вештерките, Божиќ, Денот на Вљубените подароци на мајка и на вашиот партнер.Мат кармин е прилагодена за да одговара на кошули, denims и вечерните фустани.Drench вашите усни во сензуални, живописни бои со овој течен кармин.Чисти пигменти се судираат со крем течна основа за кадифена-мека,cushiony се чувствуваат.Ентузијастички и шармантна кармин Поставен Кармин е погоден за секоја жена околу вас.Најдобриот подарок е да ги споделите со неа да уживате во прекрасни и деликатна црвени усни како принцеза.Долго-траен, водоотпорен, не-стап првенство.Испорачува храбар, лесни боја, со кадифена мат финиш.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата