.

.

PTC Греење Керамички Изолација Thermostatic Греење Плоча за Автомобили за Електрични(12V 120℃)

PTC Греење Керамички Изолација Thermostatic Греење Плоча за Автомобили за Електрични(12V 120℃)

DEN 2133.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Широко се користи во клима уред, електрични апарати, автомобили, воздушни завеси, навлажнувачи, фенови, итн.Исто така се користи за автомобил и електронски компоненти загреете.Куќиштето е направено од алуминиум, еко-пријателски, здрав и издржливи во употреба.Керамички изолација, безбедно да се користи и може да биде сува загреан за долго време, висока сигурност.Доаѓа со 15cm доведе жица, која е висока температура отпорни.Тоа може да биде лесно да се користи за да се загрее материи и гасови.Едноставна структура, лесно да се инсталира и долг животен век.Карактеристики : домување е направен од алуминиум, еко-пријателски, здрав и издржливи во употреба.Керамички изолација, безбедно да се користи и може да биде сува загреан за долго време, висока сигурност.Доаѓа со 15cm доведе жица, која е висока температура отпорни.Тоа може да биде лесно да се користи за да се загрее материи и гасови.Едноставна структура, лесно да се инсталира и долг животен век.Широко се користи во клима уред, електрични апарати, автомобили, воздушни завеси, навлажнувачи, фенови, итн.Исто така се користи за автомобил и електронски компоненти загреете.Спецификација : Материјал : Алуминиум за Греење Материјал : PTC Thermistors Греење Режим : Топлина преку протокот на воздух или директен контакт со објектот Доведе Материјал : Висока температура отпор гума жица Жица режим на конекција : Поврзете оценет напон, без оглед на позитивни и негативни полови Водечките Жица Должина : Околу. 15cm / 5.9 инчен Големина : Прибл. 50*28.5 mm / 2.0*1.1 во Тежина : Околу. 26g / 0.9 оз Тип : (Опционален) Напон ( V ) Температура (℃) 220 80 220 120 220 230 12 70 12 120 12 220 24 70 24 120 24 220 36 220 48 220 110 220 Пакет листата : .

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата