.

.

C&U 6303-2ZNRC3 Длабоко Ритам Топката Лого, ABEC 1 Прецизност, Двојно Заштитени, Кадар Прстен, Челичен Кафез, C3 Царинење, 17 mm Понесе, 47 мм OD, 14 мм Ширина, 60.55 kN Статичен Капацитет

C&U 6303-2ZNRC3 Длабоко Ритам Топката Лого, ABEC 1 Прецизност, Двојно Заштитени, Кадар Прстен, Челичен Кафез,

DEN 122.16

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Длабоко ритам геометрија за високи брзини и поддршка на двете радијална и axial товари. "Светлина" имајќи дизајн за употреба во ограничен простор апликации или за просечната носивост.C3 радијална дозвола да овозможи правилно монтирани царинење.Челичен кафез рамномерно простори топки за намали триењето, вибрации и бучава.Штит на двете страни од имајќи да се задржи на лубрикант и загадувачи надвор.Ова C&U 6300 серија длабоко ритам топката имајќи е двојно заштитените лого со метрички димензии, брзо прстен и C3 царинење.Таа има длабоки ритам геометрија за високи брзини и поддршка на двете радијална и axial товари.Лого дизајн се користи во ограничен простор апликации или за просечната носивост.Тоа е кадар прстен за одржување на имајки ги во место.Овој еден ред, имајќи има C3 радијална дозвола да овозможи правилно монтирани царинење.Тоа е во согласност со прецизност стандард Annular Имајќи Инженери Комитет (ABEC) 1 за перформанси.Челик кафез рамномерно простори топки за намали триењето, вибрации и бучава.Лого има штит на двете страни од имајќи да се задржи на лубрикант и загадувачи надвор.Двојно заштитените лежишта се подмачкан за живот.Длабоко ритам топката лежишта се користат во различни апликации.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата