.

.

EryaxuAU преносот на Топлината Винил, 11.8 Инчен x 19.7 Инчен Винил Ролни, Железо на Винил за Сите Машина Машина, HTV Vinyls за Кошули Работи, Лесно да се Намали & Плевел за Топлинс

EryaxuAU преносот на Топлината Винил, 11.8 Инчен x 19.7 Инчен Винил Ролни, Железо на Винил за Сите Машина Машина,

DEN 119.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Креирај Свој Лого и Дизајн - во свој кориснички DIY проект на Т-маици, капи, торби, тим или клуб носат, облека, чевли и друг текстил, итн.со користење на овој професионален-квалитетен пренос на топлина винил.Исто така Добар избор за Божиќ и роденден подарок за вашите креативни деца или пријатели.Од вашиот камери и Компјутери директно на вашиот кошули, со неколку чекори, може да се создаде неверојатно tees.Само скенирање и да се прават копии на вашите doodles или било која слика, тогаш отпечаток на нив на вашиот облека со железо.Тоа е така лесно.Кавга без Процес : Искуство кавга-бесплатно пилинг по сликата се префрлени.Сите печатење останува на платно по притиснати со доволно топлина.Нашите преносот на топлината винил тркалаат направени со нов, супер тенок материјал кој лесно и практично да се намали во различни големина на уметноста дизајни или логоа или букви, со додавање на повеќе избори, и за време на дизајнирање.Премиум големина за повеќе забава.Не ја ограничат вашата имагинација.Оваа ain не само за кошули.Спајс до обична потрага кеси, престилки, суичери и повеќе со користење на оваа топлина винил!.ЗОШТО ДА СЕ ИЗБЕРЕ НАШИОТ ПРЕНОСОТ НА ТОПЛИНАТА ВИНИЛ? ➣На преносот на топлината винил ви помага да дизајн свој кошули дома.Дизајн маици користејќи печатач и железо. ➣Материјалот што доаѓа на јасна превозникот лист со одличен димензионална стабилност и многу добро сечење апликација карактеристики.Лесно да се примени најдобро за сите други умре-сечење сечење машини Погоден за Железо За Трансфер на Машини топлина притиснете машина дури и дома железо. ➣Чека 24 часа пред првиот време на перење : На преносот на Топлината винил е многу flex водат издржливи.Вашите дизајни ќе се задржи на иста боја, дури и по 50 миење циклуси, не исчезнат, без кора и без попуштат. ➣На СТП преносот на Топлината Винил е направен од високо-квалитет на еко-пријателски полиуретан со еластичност и мекост.Дебелина на материјалот е многу тенка лесно да се справи во споредба со другите марки, така лесен за почетник корисници да ги користат.Еко-пријателски и безбедно да се носат.КАКО ДА го КОРИСТИТЕ : ➤① се Создаде вашиот дизајн ➤②Cut со сјај свртена НАДОЛУ и duller врати од ПВЦ винил свртени нагоре ➤③ Плевел далеку вишокот на винил, оставајќи вашиот дизајн на превозникот лист ➤④ Топлина притиснете во 320°F (160°C) за 10 - 15 секунди и ЛАДНО кора.Ако користите дома железо, притиснете, и со тоа фирмата притисок ➤⑤ Кора превозникот лист ладно, ако области на дизајн подигнете по апликација, направете чекор 4 повторно СПЕЦИФИКАЦИИ : ►Забелешка : преносот на Топлината хартија не може да печати чиста памучна облека, само светлина полиестер ткаенини ►Материјал : ПВЦ винил ►Големина : 30x50cm ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : 1 x преносот на Топлината Винил.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата