.

.

Heyiarbeit 3W 4 Ohm DIY Магнетни Говорникот Аудио Звучници 40mm Дијаметар Тркалезна Форма Замена Звучник

Heyiarbeit 3W 4 Ohm DIY Магнетни Говорникот Аудио Звучници 40mm Дијаметар Тркалезна Форма Замена Звучник

DEN 160.56

Залиха
Достапно за вашата нарачка

【Параметри】- Номинална Моќност : 3 W ; Отпор : 4 Ohm; Дијаметар : 40mm/1.57"; Hight : 18mm/0.71"; Облик : Тркалезна. 【Уникатен Дизајн】- Овој вид на мали 3 W говорникот собранието е единствен во дизајн, со користење на високо-перформанси магнети и увезени гума калеми, и соодветна јачина на звук, ќе биде вашиот најдобар избор ако имате добра апликација. 【Функција】- Ова 4ohm звучници е на високо квалитетни звучници како замена за вашиот систем за звук, и висока чувствителност, гласно, добра и јасен квалитет на звукот, тоа е високо квалитетни звучници како замена за вашиот систем за звук. 【Предности】- магнет на овој мал говорникот може да ја зголеми чувствителноста на говорникот, со пренесување на појасна и посилен звук, анти-мешање, и доведување можете удобно слушање искуство. 【Апликација】- Мали магнат говорник ќе биде вашиот најдобар избор во DIY јазик и Тоа ќе работат и за дома аудио-визуелна опрема и други говорници, interphone, мултимедијални јазик, мини кутија јазик, итн, тоа ќе биде вашиот најдобар избор ако имате идеална апликација.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата