.

.

Bettomshin 5Pcs 696-ZZ Длабоко Ритам Топката Лого, 6x15x5mm Двојно Запечатени Имајќи Челик ABEC-3 Длабоко Ритам Возен Лежишта Најлон Кафез Лежишта

Bettomshin 5Pcs 696-ZZ Длабоко Ритам Топката Лого, 6x15x5mm Двојно Запечатени Имајќи Челик ABEC-3 Длабоко Ритам

DEN 119.28

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Имајќи Големина : 6x15x5mm( ID x OD x T )/ 0.24" x 0.59" x 0.2"; Имајќи Modle : 696-ZZ.Материјал : Направен од Лежишта Челик, издржливост и отпорност на под тешки товари; Кафез Материјали : Најлон.Печат : Печат на двете страни од имајќи да се зачува маснотии и да се спречи нечистотии од внесување, соодветни за комплексна средина,Пред-Подмачкано, Лесен за одржување.Перформанси : Длабоко Ритам Топката Имајќи имаат предности на ниско ниво на бучава, брзо топлина дисипација, ниско ниво на триење, со голема брзина и висока температура отпор.Примена : Широко се користи во индустриска машина, мотор, алат и механичка опрема и други видови на теренот.Bettomshin Длабоко Ритам Возен Лежишта Опис : 1.Длабоко Ритам Топката Лежишта се една од повеќето широко се користи возен лежишта.Тие се користат за да се приспособат на радијална и axial товари во двете насоки. 2.Намалување на триењето на одредени подвижни делови со замена на лизгачки триење со тркалање триење.Спецификација : Име на Производ : Длабоко Ритам Топката Внатре Дијаметар : 6mm / 0.24 инчен Надворешниот Дијаметар : 15mm / 0.59 инчен Дебелина : 5mm / 0.20 инчен Материјал : Имајќи челик Точност : ABEC3 Modle : 696-ZZ Возен елемент материјал : Лежишта Челик Кафез материјали : Најлон Еден/двострано имајќи : двострано Пакет Содржина : 5pcs x Длабоко Ритам Возен Лежишта Забелешка : ве Молиме погледнете на сликата и изберете вистинскиот тип на лежишта пред својата цел (Запечатени или Штит на ДВАТА или ЕДЕН страна на лого).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата